Zmiany w silnikach dla Skody
Skoda Auto zaprezentowała zmiany dotyczące modeli ze swego portfolio, które zostaną wprowadzone dla roku modelowego 2011. Będą one dotyczyły głównie silników - nowe jednostki oparte są na technologii common rail, która zastąpi dotychczas stosowany system pompowtryskiwaczy.
Do portfolio silników przygotowanych dla Octavii, dołączy nowa jednostka wykorzystująca technologię common rail - 2.0 TDI CR DPF/140 KM która zastąpi dotychczasową, o identycznej mocy - 2.0 TDI PD. Nowy silnik będzie dostępny zarówno z manualną, jak i automatyczną przekładnią z napędem na przednie, jak i na wszystkie koła. W późniejszym czasie, będzie oferowany również z automatyczną przekładnią DSG i napędem na wszystkie koła.
Gama silników dostępnych dla Yeti poszerzy się o jednostkę 1.4 TSI 122 KM dostępną z manualną przekładnią i napędem na przednią oś. Będzie też silnik 2.0 TDI CR DPF/140 KM z napędem na cztery koła z przekładnią manualną lub automatyczną DSG. Oprócz tego, producent przygotował kolejną generację silnika 2.0 TDI CR DPF/170 KM, który będzie oferowany z przekładnią manualną i napędem na cztery koła.
Superb sedan i Superb Combi, będą wyposażone w benzynową jednostkę 2.0 TSI 200 KM i sześciobiegową automatyczną przekładnią DSG.
- Wszystkie nowe silniki wpisują się w trend downsizingu, czyli oferują maksymalną wydajność przy mniejszej pojemności silnika. Nowe technologie, takie jak common rail (system bezpośredniego wtrysku paliwa), pozwalają w dalszym ciągu redukować poziom emisji spalin i poziom zużycia paliwa - mówi Eckhard Scholz, członek zarządu Skoda Auto, odpowiedzialny za rozwój technologiczny.
Źródło: http://motoryzacja.wnp.pl/zmiany-w-silnikach-dla-skody,109653_1_0_0.html
Najnowsze wiadomości
Polska jest największym eksporterem okien i drzwi w UE. A wyniki branży będą dalej rosnąć
Polska jest największym europejskim producentem okien i drzwi, a także numerem 1 pod względem wartości eksportu wśród krajów UE. W 2020 r., mimo szalejącej pandemii Covid-19, rodzima branża okazała się „koronaodporna”. Widać to szczególnie po wynikach eksportu – wynika z analizy publicznego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny. Według danych GUS, w 2020 r. wartość eksportu okien i drzwi wyni
Data: 2021-04-02
Robotyzacja w drukarni. Kto może skorzystać z pomocy mechanicznych pomocników?
Bezobsługowe drukowanie i wycinanie o dowolnej porze dnia i nocy – to główne zalety wdrożenia robotów przemysłowych w dziedzinie poligrafii. Jak przekonują eksperci, roboty oznaczają zwiększoną produktywność, znaczną redukcję kosztów produkcji oraz odciążenie pracowników. Kto może skorzystać z ich pomocy? Choć kojarzą się futurystycznie, roboty przemysłowe to wcale nie taki nowy wynalazek. Ich
Data: 2021-03-30
W lutym produkcja przemysłowa wyższa niż przed rokiem
Jak informuje Główny Urząd Statystyczny (GUS), w lutym br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 2,7% w porównaniu z lutym ubiegłego roku. Jak informuje GUS, w lutym 2020 zanotowano wzrost o 4,8% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, natomiast w porównaniu ze styczniem br. wzrosła o 4,3%. W okresie styczeń – luty br. produkcja sprzedana przemysłu była o 2,0% wyższa w p
Data: 2021-03-26