Wszystkie diesle Merivy
<b>Opel skompletował wszystkie silniki dla nowej Merivy, która oprócz trzech silników benzynowych o mocach od 100 do 140 KM, jest dostępna w jednej z pięciu odmian silników wysokoprężnych (75 KM - 130 KM).</b>
Silnik 1.3 CDTI w wersji ecoFlex w porównaniu do swojego poprzednika dostarcza 21% więcej mocy (95 KM) przy jednoczesnej redukcji emisji dwutlenku węgla o 11,2 % (119 g/km CO2). Dodatkowo wprowadzono dwie wydajne odmiany silnika 1.7 CDTI o mocy 110 KM i 130 KM, osiągające moment obrotowy rzędu 300 Nm i odznaczające się zużyciem paliwa w cyklu mieszanym na poziomie 5,2 l/100 km.
Trzy opisane odmiany silników wysokoprężnych, stanowiące dopełnienie podstawowych silników 1.3 CDTI (75 KM) oraz 1.7 CDTI (100 KM), są oferowane wraz z automatyczną skrzynią biegów, która była dostępna w konfiguracji z benzynowymi jednostkami napędowymi w dniu debiutu nowego modelu. Wszystkie silniki wysokoprężne montowane w Merivie są standardowo wyposażone w filtr cząstek stałych i spełniają wymaganiami europejskiej normy emisji spalin Euro 5.
Opracowana przez Opla technologia Start/Stop, stosowana już w modelach Agila i Corsa, zostanie w przyszłym roku wprowadzona również w Merivie. Bedzie też odmiana zasilana gazem LPG.
Tak czy inaczej sprzedaż Merivy z silnikiem Diesla stanowi 37% całkowitej sprzedaży modelu.
Silnik 1.3 CDTI w wersji ecoFLEX (95 KM) jest wyposażony w zamknięty, elektroniczny układ sterowania spalaniem - po raz pierwszy to rozwiązanie przynoszące spore oszczędności paliwa w tak małym silniku zastosowano w modelu Insignia ecoFLEX. Silnik został również wyposażony w turbosprężarkę o zmiennej geometrii łopatek i wydajny układ przeniesienia napędu. W sumie zmiany te pozwoliły na obniżenie poziomu emisji spalin i zużycia paliwa, lecz także umożliwiły utrzymanie minimalnego poziomu drgań i hałasu. Silniki Opla wersji ecoFLEX zapewniają niskie zużycie paliwa na poziomie 4,5 l/100 km.
Inne propozycje to dwie nowe odmiany silnika 1.7 CDTI z 6-stopniową, manualną skrzynią biegów: pierwszy z nich rozwija moc 110 KM, drugi - 130 KM. Wersja micniejsza zastąpi odmianę 125KM, oferując wzrost momentu obrotowego z 280 do 300 Nm przy niższej prędkości obrotowej. Mimo podniesienia mocy silnik spala ok. 5,2 l/100 km (dane fabryczne).
Silniki 1.7 CDTI są wyposażone w zoptymalizowany system kontroli spalania, który przyczynia się do redukcji stopnia sprężania silnika, a także układ wtryskiwaczy nowej generacji, pozwalający wykonać osiem wtrysków w jednym cyklu. Nowa turbosprężarka z czujnikiem położenia siłownika sterującego nachyleniem łopatek umożliwia precyzyjne sterowanie ciśnieniem doładowania. Dodatkowo nowy kolektor dolotowy i sterowany elektronicznie system zmiennego zawirowania powietrza optymalizują proces spalania i pozwoliły na obniżenie masy silnika. Projektanci silnika zdecydowali się również na zastosowanie niskonapięciowych świec żarowych zmniejszających obciążenie alternatora podczas rozgrzewania silnika.
1.7 CDTI to pierwsza jednostka napędowa Opla wyposażona w system sterowania silnikiem zaprojektowany przez inżynierów Opla (D1). System dzięki zwiększonej ilości funkcji diagnostycznych, ma zapewniać łatwiejszą obsługę serwisową, umożliwiając mechanikom podczas naprawy łatwiejsze zidentyfikowanie elementu sprawiającego kłopoty.
Źródło: http://motoryzacja.wnp.pl/wszystkie-diesle-merivy,116833_1_0_0.html
Najnowsze wiadomości
Polska jest największym eksporterem okien i drzwi w UE. A wyniki branży będą dalej rosnąć
Polska jest największym europejskim producentem okien i drzwi, a także numerem 1 pod względem wartości eksportu wśród krajów UE. W 2020 r., mimo szalejącej pandemii Covid-19, rodzima branża okazała się „koronaodporna”. Widać to szczególnie po wynikach eksportu – wynika z analizy publicznego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny. Według danych GUS, w 2020 r. wartość eksportu okien i drzwi wyni
Data: 2021-04-02
Robotyzacja w drukarni. Kto może skorzystać z pomocy mechanicznych pomocników?
Bezobsługowe drukowanie i wycinanie o dowolnej porze dnia i nocy – to główne zalety wdrożenia robotów przemysłowych w dziedzinie poligrafii. Jak przekonują eksperci, roboty oznaczają zwiększoną produktywność, znaczną redukcję kosztów produkcji oraz odciążenie pracowników. Kto może skorzystać z ich pomocy? Choć kojarzą się futurystycznie, roboty przemysłowe to wcale nie taki nowy wynalazek. Ich
Data: 2021-03-30
W lutym produkcja przemysłowa wyższa niż przed rokiem
Jak informuje Główny Urząd Statystyczny (GUS), w lutym br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 2,7% w porównaniu z lutym ubiegłego roku. Jak informuje GUS, w lutym 2020 zanotowano wzrost o 4,8% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, natomiast w porównaniu ze styczniem br. wzrosła o 4,3%. W okresie styczeń – luty br. produkcja sprzedana przemysłu była o 2,0% wyższa w p
Data: 2021-03-26