Włóka Crossboard w Carrier 925
Maszyna jest wyposażona we wszystkie narzędzi potrzebne do optymalnego rozbicia brył, zniwelowania głębokich bruzd i pocięcia resztek pożniwnych oraz zmieszania ich z glebą. Dzięki temu zapewniona jest jakość uprawy prowa-dzonej na glebach twardych i suchych.
Włóka Crossboard, która skutecznie niweluje głębokie bruzdy, składa się z wielu zębów uprawowych wykonanych ze specjalnej stali sprężynowej. Na końcach zębów znajdują się zakrzywione końcówki uprawowe, które w razie potrzeby można wymienić. Zęby włóki mogą być połączone listwą stabilizującą wykonaną z stali o wytrzymałości na rozciąganie przekraczającej 1100 N/mm2.
Agregat Carrier 925 wyposażono w elektryczną blokadę głębokości roboczej, co oznacza, że po wykonaniu nawrotu i opuszczaniu narzędzi do pozycji roboczej mo-żemy mieć pewność, że uprawa będzie prowadzona na tej samej głębokości.
Zarówno głębokość roboczą talerzy uprawowych i kąt nachylenia zębów włóki Crossboard można ustawiać z kabiny ciągnika za pomocą układu hydraulicznego. Podczas uprawy ścierniska włókę można złożyć i unieść.
Wytrzymały wał uprawowy z pierścieni wykonanych ze stali utwardzanej konsoli-duje glebę i z dużą siłą wgniata w nią resztki pożniwne. Dzięki zastosowaniu pier-ścieni o specjalnym kształcie wał nie tylko uprawia wierzchnią warstwę gleby, ale także intensywnie rozdrabnia grudy gleby i miesza z nią słomę.
Źródło: http://www.farmer.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/wloka-crossboard-w-carrier-925,29620.html
Najnowsze wiadomości
Polska jest największym eksporterem okien i drzwi w UE. A wyniki branży będą dalej rosnąć
Polska jest największym europejskim producentem okien i drzwi, a także numerem 1 pod względem wartości eksportu wśród krajów UE. W 2020 r., mimo szalejącej pandemii Covid-19, rodzima branża okazała się „koronaodporna”. Widać to szczególnie po wynikach eksportu – wynika z analizy publicznego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny. Według danych GUS, w 2020 r. wartość eksportu okien i drzwi wyni
Data: 2021-04-02
Robotyzacja w drukarni. Kto może skorzystać z pomocy mechanicznych pomocników?
Bezobsługowe drukowanie i wycinanie o dowolnej porze dnia i nocy – to główne zalety wdrożenia robotów przemysłowych w dziedzinie poligrafii. Jak przekonują eksperci, roboty oznaczają zwiększoną produktywność, znaczną redukcję kosztów produkcji oraz odciążenie pracowników. Kto może skorzystać z ich pomocy? Choć kojarzą się futurystycznie, roboty przemysłowe to wcale nie taki nowy wynalazek. Ich
Data: 2021-03-30
W lutym produkcja przemysłowa wyższa niż przed rokiem
Jak informuje Główny Urząd Statystyczny (GUS), w lutym br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 2,7% w porównaniu z lutym ubiegłego roku. Jak informuje GUS, w lutym 2020 zanotowano wzrost o 4,8% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, natomiast w porównaniu ze styczniem br. wzrosła o 4,3%. W okresie styczeń – luty br. produkcja sprzedana przemysłu była o 2,0% wyższa w p
Data: 2021-03-26