Wielton coraz większym graczem
<b>Spółka Wielton z Wielunia do niedawna była znana przede wszystkim jako największy na polskim rynku producent naczep do samochodów ciężarowych.</b>
Kryzys w transporcie spowodował, że firma przestawiając części linii produkcyjnych, zaczęła produkować również przyczepy rolnicze.
Jak się okazuje, decyzja okazała się "strzałem w dziesiątkę". Rok 2009 zamknął się sprzedażą w ilości 255 sztuk, w tym roku do końca marca spłynęło już około 500 zamówień. - Zgodnie z danymi CEPIK, w 2009 r. zajęliśmy trzecie miejsce w udziale w rynku krajowym. Nie ukrywam, że w wejściu na rynek pozwolił nam na pewno "brand", który reprezentujemy od lat Do końca roku planujemy zwiększyć obrót na przyczepach rolniczych do 30 mln zł - powiedział 15 kwietnia podczas spotkania z dziennikarzami Dariusz Porzuczek, dyrektor handlowy Wielton Agro. - Celem na 2010 r jest przede wszystkim podniszczenie jakości wyrobów i optymalizowanie produkcji - dodał.
Ubiegłoroczna oferta obejmowała linię przyczep dwuosiowych z obrotnicą oraz 2- i 3-osiowe platformy do przewozu balotów. Teraz doszła gama przyczep typu tandem o ładownościach: 6; 8; 10; 12 i 14 ton, wyposażonych w identyczne platformy jak w konstrukcjach z obrotnicą. Wszystkie maszyny mają bogate wyposażenie standardowe i sporo możliwości wyposażenia dodatkowego.
Oprócz tego w sprzedaży znalazły się przyczepy skorupowe: rolnicze z wysokimi burtami o kubaturze 24 m3 oraz budowlane o pojemności 15 m3. Obydwie konstrukcje przystosowane są do przewozu ładunków o masie 18 ton.
Ciekawostką są wózki Dolly, które umożliwiają podczepienie standardowych naczep samochodów ciężarowych do ciągnika rolniczego. Wózki (1- lub 2-osiowe) mają m.in. przetwornicę prącu 12/24 V, hamulce EBS, własną hydraulikę. Tego typu rozwiązania są popularne w niektórych krajach zachodnich i skandynawskich.
Zupełną nowością są wozy asenizacyjne o pojemnościach 7, 10 m3 (wkrótce 14 m3). W Instytucie Techniczno-Przyrodniczym w kłudzienku trwają również prace badawcze na prototypach rozrzutników (9 i 13 ton), które w ofercie znajdą się prawdopodobnie jesienią tego roku. W fabryce trwają również końcowe prace nad 20-tonową, 3-osiową przyczepą z obrotnicą.
Źródło: http://www.techagra.pl/news_shw.php?id=6605&p=1
Najnowsze wiadomości
Polska jest największym eksporterem okien i drzwi w UE. A wyniki branży będą dalej rosnąć
Polska jest największym europejskim producentem okien i drzwi, a także numerem 1 pod względem wartości eksportu wśród krajów UE. W 2020 r., mimo szalejącej pandemii Covid-19, rodzima branża okazała się „koronaodporna”. Widać to szczególnie po wynikach eksportu – wynika z analizy publicznego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny. Według danych GUS, w 2020 r. wartość eksportu okien i drzwi wyni
Data: 2021-04-02
Robotyzacja w drukarni. Kto może skorzystać z pomocy mechanicznych pomocników?
Bezobsługowe drukowanie i wycinanie o dowolnej porze dnia i nocy – to główne zalety wdrożenia robotów przemysłowych w dziedzinie poligrafii. Jak przekonują eksperci, roboty oznaczają zwiększoną produktywność, znaczną redukcję kosztów produkcji oraz odciążenie pracowników. Kto może skorzystać z ich pomocy? Choć kojarzą się futurystycznie, roboty przemysłowe to wcale nie taki nowy wynalazek. Ich
Data: 2021-03-30
W lutym produkcja przemysłowa wyższa niż przed rokiem
Jak informuje Główny Urząd Statystyczny (GUS), w lutym br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 2,7% w porównaniu z lutym ubiegłego roku. Jak informuje GUS, w lutym 2020 zanotowano wzrost o 4,8% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, natomiast w porównaniu ze styczniem br. wzrosła o 4,3%. W okresie styczeń – luty br. produkcja sprzedana przemysłu była o 2,0% wyższa w p
Data: 2021-03-26