Ursus się rozkręca
W maju 2010 roku została zakończona ocena merytoryczna wniosku złożonego przez Ursus Sp. z o.o. o dofinansowanie projektu w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
Projekt "Nowa rodzina ciągników Ursus jako wynik działań badawczo-rozwojowych" otrzyma dofinansowanie w wysokości 11, 85 mln zł
Projekt uzyskał pozytywną ocenę Komisji Konkursowej, która następnie została zatwierdzona przez Instytucje Pośredniczące i Instytucję Zarządzającą.
Następnym etapem na drodze do otrzymania środków finansowych jest dostarczenie przez firmę Ursus dokumentów niezbędnych do sporządzenia umowy, co nastąpi do dnia 22 czerwca 2010 roku.
Projekt "Nowa rodzina ciągników Ursus jako wynik działań badawczo-rozwojowych" składa się z dwóch części: badawczo-rozwojowej i wdrożeniowej.
Celem części badawczo-rozwojowej jest stworzenie nowego ciągnika klasy średniej o mocy silnika do 120 KM przeznaczonego do produkcji seryjnej w oparciu o konstrukcję modułową i wyposażonego w nowe innowacyjne rozwiązania:
- automatyczną bezstopniową skrzynię biegów CVT
- system rozpoznawania obciążenia i dostosowania wymaganego poziomu mocy.
W tej części projektu zostanie zbudowany i przebadany prototyp nowoczesnego ciągnika średniej mocy oraz uzyskanie na niego homologacji.
Celem części wdrożeniowej jest wprowadzenie nowej linii ciągnika średniego w modułowym systemie montażu. Wydajność tej linii ma wynieść 3000 traktorów rocznie. Zmiana formuły produkcji obniży koszty wytwarzania, w tym skróci czas montażu i jego pracochłonność.
Realizacja części wdrożeniowej projektu wymagać będzie nowej lokalizacji, tj. zakupu gruntu pod nowy zakład produkcyjny, budowę hali produkcyjnej wraz z budynkiem administracyjnym oraz pełne jej wyposażenie wraz z infrastrukturą.
Ursus zamierza przystąpić do realizacji projektu z dniem 1 lipca 2010 r. Łączny czas trwania projektu wyniesie 45 miesięcy: realizacja I. części - 18 miesięcy a II. części - 27 miesięcy.
Źródło: http://www.farmer.pl
Najnowsze wiadomości
Polska jest największym eksporterem okien i drzwi w UE. A wyniki branży będą dalej rosnąć
Polska jest największym europejskim producentem okien i drzwi, a także numerem 1 pod względem wartości eksportu wśród krajów UE. W 2020 r., mimo szalejącej pandemii Covid-19, rodzima branża okazała się „koronaodporna”. Widać to szczególnie po wynikach eksportu – wynika z analizy publicznego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny. Według danych GUS, w 2020 r. wartość eksportu okien i drzwi wyni
Data: 2021-04-02
Robotyzacja w drukarni. Kto może skorzystać z pomocy mechanicznych pomocników?
Bezobsługowe drukowanie i wycinanie o dowolnej porze dnia i nocy – to główne zalety wdrożenia robotów przemysłowych w dziedzinie poligrafii. Jak przekonują eksperci, roboty oznaczają zwiększoną produktywność, znaczną redukcję kosztów produkcji oraz odciążenie pracowników. Kto może skorzystać z ich pomocy? Choć kojarzą się futurystycznie, roboty przemysłowe to wcale nie taki nowy wynalazek. Ich
Data: 2021-03-30
W lutym produkcja przemysłowa wyższa niż przed rokiem
Jak informuje Główny Urząd Statystyczny (GUS), w lutym br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 2,7% w porównaniu z lutym ubiegłego roku. Jak informuje GUS, w lutym 2020 zanotowano wzrost o 4,8% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, natomiast w porównaniu ze styczniem br. wzrosła o 4,3%. W okresie styczeń – luty br. produkcja sprzedana przemysłu była o 2,0% wyższa w p
Data: 2021-03-26