Tempo 220 – nowa linia do oprawy zeszytowej firmy Müller Martini

Tempo 220 – nowa linia do oprawy zeszytowej firmy Müller Martini
Tempo 220 – nowa linia do oprawy zeszytowej firmy Müller Martini

Podczas niedawnych Dni Otwartych firmy Müller Martini w szwajcarskim Oftringen po raz pierwszy zaprezentowano nową, wysokowydajną linię do oprawy zeszytowej Tempo 220, oferującą prędkość 22 tys. taktów/h. Urządzenie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem uczestników tej dwudniowej imprezy, przede wszystkim ze względu na swoją elastyczność i bogate możliwości rozbudowy. Uwagę gości firmy Müller Martini zwracały także: nowa, energooszczędna konstrukcja maszyny oraz jej wysoka wydajność uzyskiwana m.in. dzięki stałemu monitoringowi procesu produkcyjnego.

Nowa technika zastosowana w taśmowcu Tempo 220 umożliwia generowanie niższych kosztów przetwarzania produktu i dystrybucji energii. W urządzeniu tym procesy nakładania produktu i dostawy sprężonego powietrza są automatycznie wyłączane z chwilą zatrzymania maszyny oraz wznawiane w momencie jej ponownego uruchomienia. Co więcej, sprężone powietrze jest dystrybuowane z centralnego punktu urządzenia wyłącznie do tych samonakładaków, które znajdują się w użyciu. Dzięki zastosowaniu dwóch oddzielnych obwodów dostarczających powietrze do strefy łańcucha zbierającego i samonakładaków, jego nadmuch może zostać uruchamiany w trybie „na żądanie” w odpowiednim miejscu maszyny.

Szybkie narządzanie
Nowy taśmowiec jest nie tylko przyjazny dla środowiska, ale też wyposażony w szereg innowacji technologicznych. Jego ergonomiczna konstrukcja i wysokiej jakości panel sterowania sprawiają, że urządzenie jest niezwykle przyjazne dla użytkownika i pozwala na szybkie ustawianie parametrów produkcyjnych. Jak zapewnia Müller Martini, jego operatorzy z pewnością będą pod wrażeniem przejrzystego programu asystującego przy wprowadzaniu parametrów, co w dużym stopniu wpływa na skrócenie czasu narządzania maszyny zredukowanego do zaledwie siedmiu kroków.

W taśmowcu Tempo 220 znalazł też zastosowanie w pełni zautomatyzowany system nastawy Amrys (Automatic Make Ready System), pozwalający na szybkie i automatyczne wprowadzanie parametrów zlecenia dla dokonania nastawy samonakładaka, agregatu szyjącego, trójnoża i urządzenia odbierającego (stackera). Poszczególne elementy linii są ustawiane zgodnie z wymaganym formatem i synchronizowane ze sobą, co sprawia, że cały taśmowiec jest nastawiany i przygotowywany do produkcji w możliwie najkrótszym czasie.

Na jeszcze większą prostotę systemu pod względem nastawy i obsługi wpływa intuicyjny ekran dotykowy i lokalne jednostki umożliwiające obsługę urządzenia z jego różnych punktów. Aby osiągnąć maksymalną wydajność w możliwie najkrótszym czasie, korekta ustawień urządzenia może odbywać się podczas jego pracy, w trybie on-the-fly. W dowolnym momencie operator może skorzystać z funkcji optymalizacji, która analizuje bieżący cykl produkcyjny i pozwala w pełni wykorzystać potencjał tkwiący w nowym systemie. Format produktu może być mierzony za pomocą specjalnego urządzenia do pomiaru składek, a jego wyniki – przesyłane do programu asystującego przy ustawianiu parametrów produkcyjnych za pomocą jednego przycisku.

Więcej na ...

Źródło: http://druk.info.pl/site.php?id=6610

Najnowsze wiadomości
Polska jest największym eksporterem okien i drzwi w UE. A wyniki branży będą dalej rosnąć

Polska jest największym europejskim producentem okien i drzwi, a także numerem 1 pod względem wartości eksportu wśród krajów UE. W 2020 r., mimo szalejącej pandemii Covid-19, rodzima branża okazała się „koronaodporna”. Widać to szczególnie po wynikach eksportu – wynika z analizy publicznego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny. Według danych GUS, w 2020 r. wartość eksportu okien i drzwi wyni

Data: 2021-04-02

Robotyzacja w drukarni. Kto może skorzystać z pomocy mechanicznych pomocników?

Bezobsługowe drukowanie i wycinanie o dowolnej porze dnia i nocy – to główne zalety wdrożenia robotów przemysłowych w dziedzinie poligrafii. Jak przekonują eksperci, roboty oznaczają zwiększoną produktywność, znaczną redukcję kosztów produkcji oraz odciążenie pracowników. Kto może skorzystać z ich pomocy? Choć kojarzą się futurystycznie, roboty przemysłowe to wcale nie taki nowy wynalazek. Ich

Data: 2021-03-30

W lutym produkcja przemysłowa wyższa niż przed rokiem

Jak informuje Główny Urząd Statystyczny (GUS), w lutym br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 2,7% w porównaniu z lutym ubiegłego roku. Jak informuje GUS, w lutym 2020 zanotowano wzrost o 4,8% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, natomiast w porównaniu ze styczniem br. wzrosła o 4,3%. W okresie styczeń – luty br. produkcja sprzedana przemysłu była o 2,0% wyższa w p

Data: 2021-03-26