Technologie jutra na targach Drema!
Z roku na rok polskie firmy, działające w branży drzewno-meblarskiej coraz bardziej doceniają znaczenie innowacyjności dla kształtowania swojej pozycji konkurencyjnej, tak na rodzimym, jak i zagranicznym rynku. Mimo niepewnych czasów, lecz sprzyjającej koniunkturze w sektorze przemysłu drzewnego i meblarskiego, polscy przedsiębiorcy coraz chętniej korzystają z nowinek technologicznych i inwestują w budowę zaawansowanego zaplecza naukowo-technicznego, pozwalającego im na wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, a co za tym idzie – rozwijanie i doskonalenie oferowanych towarów i usług.
Połowa września to termin, który każdy przedstawiciel branży drzewnej ma zapisany w kalendarzu i zarezerwowany na wizytę w Poznaniu. To właśnie tu, w stolicy Wielkopolski, w dniach 13-16 września 2016 r, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, odbędzie się międzynarodowe spotkanie liderów branży drzewnej w ramach 32 edycji Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego Drema. Jest to unikatowe wydarzenie organizowane z myślą o producentach maszyn i urządzeń, dostawcach komponentów, reprezentantach branży leśnej, pracownikach tartaków i stolarni, usługodawcach oraz przedstawicielach nauki i mediów.
O prestiżu targów Drema świadczy fakt, że jest to jedyne w Polsce i jedno z kilkunastu na świecie branżowych wydarzeń popieranych przez Europejską Federację Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS. Ponadto, Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego Drema zyskały także rekomendację Polskiej Izby Przemysłu Targowego!
Przyszłość branży zaczyna się na targach
Targi DREMA 2016 to ważny punkt na drodze do tego, by stać się firmą przyszłości. Ekspozycja wystawiennicza, prezentująca najnowocześniejsze maszyny, innowacyjne rozwiązania, a także szerokie spectrum wiedzy oferowanej przez specjalistów – te aspekty sprawiają, że targi są narzędziem niezwykle kompleksowym, pozwalającym wszystkim uczestnikom zbudować silną markę i korzystać z najnowszych osiągnięć techniki oraz nauki, celem zyskania przewagi konkurencyjnej na rynku, w którym działają.
Targi DREMA to idealna okazja, aby spotkać się z przedstawicielami sektora drzewnego i meblarskiego z kraju i świata oraz wymienić się pomysłami, w celu wypracowania wspólnej wizji przyszłości rodzimego, a także globalnego przemysłu drzewnego. Wydarzenie to w ogromnym stopniu przyczynia się do postępu i rozwoju technologii drzewnej poprzez ekspozycję, jak również prowadzone w trakcie wykłady i pokazy, poruszające kluczowe tematy i istotną problematykę branży.
Miejsce spotkań liderów
Targi DREMA stanowią znakomitą szansę do rozpoczęcia handlowych negocjacji, wymiany doświadczeń i dyskusji na najważniejsze tematy nurtujące sektor przemysłu drzewnego i meblarskiego. W dobie szybko następujących zmian, warto znaleźć się w miejscu, gdzie spotykają się czołowi przedstawiciele branży. Możliwość korzystania z skondensowanej wiedzy oraz doświadczenia przedstawicieli przodujących firm z Polski i z zagranicy przekłada się na efektywność działania i idealne dopasowanie do sytuacji panującej na rynku.
Efekt synergii, wywołany oddziaływaniem na siebie pokrewnych branż, dodatkowo spotęgowany będzie przez przygotowywane w tym samym czasie, w terminie 13-16 września br., Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA, Międzynarodowe Targi Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SoFab oraz Targi Maszyn i Komponentów dla Przemysłu Włókienniczego, Odzieżowego i Obuwniczego INTERMIC.
Wiedza kluczem do sukcesu
Wszyscy, którzy pojawią się na tegorocznej edycji targów DREMA w dniach 13-16 września br. będą mieć zapewniony dostęp do fachowej wiedzy i nowatorskiej myśli inżynieryjnej. Poprzez możliwość uczestnictwa w szerokiej gamie konferencji, pokazów i spotkań biznesowych, jak również zwiedzenia ekspozycji podzielonej tematycznie, obecne na targach osoby - zarówno zwiedzający, jak i przede wszystkim przedsiębiorcy, będą mogły znacząco podnieść swoje kwalifikacje, zdobyć istotne informacje, zyskać nowych klientów i przede wszystkim – oszczędzić cenny czas!
Tegoroczna edycja targów Drema obfitować będzie w wiele atrakcji, które zdecydowanie przyciągną uwagę zwiedzających. Wydarzeń, które wyznaczają trendy i pokazują, co jest istotne w branży drzewno-meblarskiej. Dla gości targowych przygotowane zostaną m.in.: Kooperacyjna Giełda Przemysłu Drzewnego Koopdrew (odbywająca się 12 września br.); Drema Dzieciom (Fabryka Mebli na Żywo oraz Polska Fabryka Mebli) i wytwarzanie mebli dziecięcych przekazywanych na cele charytatywne; Mistrzostwa We Wbijaniu Gwoździ, konkurs Wyczarowane z Drewna; Pawilon Promocji Drewna (Strefa Parkietu, Strefa Wiedzy, Strefa Drewna B2B Wood Meetings); Poligon Umiejętności – dotyczący obróbki powierzchni i lakierowania drewna; inauguracja 3-letniego cyklu szkoleń prowadzonych przez Państwową Inspekcją Pracy w ramach kampanii „Włącz bezpieczeństwo przy obróbce drewna”, oraz wiele innych.
Międzynarodowe Targi Poznańskie wraz z Wystawcami, Partnerami i Patronami stwarzają zainteresowanym podczas targów Drema dostęp do najlepszej oferty rynkowej w jednym miejscu i czasie. Tegoroczna ekspozycja obfitować będzie w nowości rynkowe, produkty uhonorowane Złotym Medalem MTP, przestrzenie specjalne, a wszystkie wydarzenia towarzyszące, będące źródłem wiedzy i inspiracji, staną się także narzędziem propagowania innowacji, technologii i nowoczesnych rozwiązań w służbie rodzimych przedsiębiorstw, co pozytywnie wpłynie także na rozwój gospodarki drzewnej.
Źródło: http://www.drema.pl/pl/
Najnowsze wiadomości
Polska jest największym eksporterem okien i drzwi w UE. A wyniki branży będą dalej rosnąć
Polska jest największym europejskim producentem okien i drzwi, a także numerem 1 pod względem wartości eksportu wśród krajów UE. W 2020 r., mimo szalejącej pandemii Covid-19, rodzima branża okazała się „koronaodporna”. Widać to szczególnie po wynikach eksportu – wynika z analizy publicznego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny. Według danych GUS, w 2020 r. wartość eksportu okien i drzwi wyni
Data: 2021-04-02
Robotyzacja w drukarni. Kto może skorzystać z pomocy mechanicznych pomocników?
Bezobsługowe drukowanie i wycinanie o dowolnej porze dnia i nocy – to główne zalety wdrożenia robotów przemysłowych w dziedzinie poligrafii. Jak przekonują eksperci, roboty oznaczają zwiększoną produktywność, znaczną redukcję kosztów produkcji oraz odciążenie pracowników. Kto może skorzystać z ich pomocy? Choć kojarzą się futurystycznie, roboty przemysłowe to wcale nie taki nowy wynalazek. Ich
Data: 2021-03-30
W lutym produkcja przemysłowa wyższa niż przed rokiem
Jak informuje Główny Urząd Statystyczny (GUS), w lutym br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 2,7% w porównaniu z lutym ubiegłego roku. Jak informuje GUS, w lutym 2020 zanotowano wzrost o 4,8% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, natomiast w porównaniu ze styczniem br. wzrosła o 4,3%. W okresie styczeń – luty br. produkcja sprzedana przemysłu była o 2,0% wyższa w p
Data: 2021-03-26