Targi interpack 2020 przełożone
Messe Düsseldorf, organizator Międzynarodowych Targów Maszyn Pakujących, Opakowań oraz Maszyn Cukierniczych interpack poinformował o zmianie terminu tegorocznej edycji tego wydarzenia. Targi odbędą się dopiero w dniach 25 lutego - 3 marca 2021 r.
Jak poinformował zarząd Messe Düsseldorf, firma podjęła decyzję o zmianie terminu targów zgodnie z zaleceniami zespołu ds. zarządzania kryzysowego niemieckiego rządu federalnego.
Wziąwszy pod uwagę znaczny wzrost liczby osób zakażonych koronawirusem (SARS-CoV-2) w Europie, Messe Düsseldorf dokonał ponownej analizy i oceny sytuacji. Organizator targów przypomniał również, ze 11 marca 2020 wszedł w życie dekret, który zabrania organizacji wydarzeń gromadzących ponad 1000 uczestników.
- Decyzja została podjęta w ramach ścisłych konsultacji z naszą radą nadzorczą oraz współpracującymi z nami organizacjami branżowymi - podkreślił Werner M. Dornscheidt, prezes zarządu Messe Düsseldorf GmbH. - Robimy obecnie wszystko, co w naszej mocy, aby zmniejszyć straty ekonomiczne ponoszone przez naszych wystawców - dodał.
- Miasto Düsseldorf postępuje zgodnie z instrukcjami rządowymi. Naszym celem jest spowolnienie rozprzestrzeniania się koronawirusa, tak aby system opieki zdrowotnej mógł dalej funkcjonować prawidłowo - zaznaczył Thomas Geisel, burmistrz Düsseldorfu i jednocześnie przewodniczący rady nadzorczej Messe Düsseldorf GmbH.
Zgodnie z wytycznymi Instytut Roberta Kocha jednym z najistotniejszych zadań w walce z epidemią jest maksymalne opóźnienie tempa rozprzestrzeniania się koronawirusa. Środki mające na celu zmniejszenie ryzyka przenoszenia się choroby przy dużych imprezach, które Instytut Roberta Kocha jasno określił - takie jak np. zapewnienie wentylacji odpowiedniej do poziomu ryzyka zakażenia czy też wykluczenie osób z poszczególnych grup ryzyka - były praktycznie niemożliwe do wdrożenia. Zdaniem organizatora, jakiekolwiek podejmowane środki byłyby nieefektywne, biorąc pod uwagę nieprzewidywalny rozwój wydarzeń oraz skalę imprezy, w której miało uczestniczyć nawet 60 000 osób.
Partnerzy branżowi interpack poparli decyzję o zmianie terminu targów i mają nadzieję, że wystawa, która ma odbyć się w przyszłym roku, będzie udana.
- Interpack jest absolutnie najważniejszym wydarzeniem dla międzynarodowego przemysłu opakowań i powiązanych z nim branż. Targi rozwijają się dzięki osobistym spotkaniom partnerów z całego świata. Jednakże jest to możliwe tylko wtedy, gdy nie wiąże się z zagrożeniem dla zdrowia i życia. Decyzję o zmianie terminu targów uważamy za odpowiedzialną i słuszną - powiedział Christian Traumann, prezes Multivac Sepp Haggenmüller SE & Co. KG.
- Epidemia koronawirusa i związane z nią ograniczenia stanowią obecnie poważne wyzwanie dla całego sektora. Jej niemożliwe do oszacowania w tej chwili skutki, ryzyko infekcji, zagrożenie kwarantanną dla osób powracających, czy też ogólne ograniczenia podróży niestety uniemożliwiają organizację targów interpack w maju. VDMA, jako stowarzyszenie wspierające interpack, z zadowoleniem przyjmuje zmianę terminu wystawy ze względu na wyjątkowe okoliczności - zaznaczył Richard Clemens, dyrektor zarządzający niemieckiego stowarzyszenia VDMA.
Za pośrednictwem stowarzyszenia branżowego DEHOGA, do decyzji organizatora targów ustosunkowała się również branża hotelarska. „Apelujemy do naszych członków i całej branży o elastyczność, jeśli chodzi o zmianę rezerwacji przez wystawców i zwiedzających. Targi, takie jak interpack, odgrywają niezwykle ważną rolę dla miasta, branży hotelarskiej i gastronomicznej. Nieproduktywne byłoby nieokazanie dobrej woli w tej trudnej sytuacji” - czytamy w komunikacie.
Źródło: http://plastech.pl/wiadomosci/Targi-interpack-2020-przelozone-14924
Najnowsze wiadomości
Polska jest największym eksporterem okien i drzwi w UE. A wyniki branży będą dalej rosnąć
Polska jest największym europejskim producentem okien i drzwi, a także numerem 1 pod względem wartości eksportu wśród krajów UE. W 2020 r., mimo szalejącej pandemii Covid-19, rodzima branża okazała się „koronaodporna”. Widać to szczególnie po wynikach eksportu – wynika z analizy publicznego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny. Według danych GUS, w 2020 r. wartość eksportu okien i drzwi wyni
Data: 2021-04-02
Robotyzacja w drukarni. Kto może skorzystać z pomocy mechanicznych pomocników?
Bezobsługowe drukowanie i wycinanie o dowolnej porze dnia i nocy – to główne zalety wdrożenia robotów przemysłowych w dziedzinie poligrafii. Jak przekonują eksperci, roboty oznaczają zwiększoną produktywność, znaczną redukcję kosztów produkcji oraz odciążenie pracowników. Kto może skorzystać z ich pomocy? Choć kojarzą się futurystycznie, roboty przemysłowe to wcale nie taki nowy wynalazek. Ich
Data: 2021-03-30
W lutym produkcja przemysłowa wyższa niż przed rokiem
Jak informuje Główny Urząd Statystyczny (GUS), w lutym br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 2,7% w porównaniu z lutym ubiegłego roku. Jak informuje GUS, w lutym 2020 zanotowano wzrost o 4,8% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, natomiast w porównaniu ze styczniem br. wzrosła o 4,3%. W okresie styczeń – luty br. produkcja sprzedana przemysłu była o 2,0% wyższa w p
Data: 2021-03-26