Rośnie zainteresowanie automatyką magazynowania
Na przestrzeni ostatnich kilku lat obserwujemy wzrost zainteresowania automatycznymi systemami magazynowania. Sytuacja ta jest spowodowana głównie przez takie czynniki jak nasilenie się walki konkurencyjnej, zaostrzanie wymogów higienicznych oraz stały wzrost kosztów związanych z inwestycjami w teren oraz budowę obiektów magazynowych.
Zaistnienie tych okoliczności zmusza przedsiębiorców do poszukiwania optymalnych rozwiązań składowania towarów. Jest to szczególnie istotne w przypadku produktów spożywczych wymagających zachowania specyficznych, kontrolowanych warunków w trakcie magazynowania. Ewolucja w stronę systemów automatycznych magazynowych jest zatem pochodną wystąpienia powyższych warunków oraz pojawiającą się wraz z nimi potrzebą modernizacji oraz optymalizacji procesów produkcyjnych i magazynowych.
Wykorzystanie systemów automatycznych w magazynach oraz łańcuchach dostaw jest o wiele bardziej efektywne w porównaniu do rozwiązań tradycyjnych. Gwarantuje optymalizację wykorzystania dostępnej powierzchni magazynowej. Nowoczesne technologie stosowane w systemach i procesach logistycznych umożliwiają użytkownikom znaczne poprawienie wydajności składowania, obsługi, przygotowania i wysyłki wszelkiego typu ładunków.
Budowa magazynów automatycznych niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim umożliwia maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni oraz redukcję kosztów logistycznych, co przekłada się na zapewnienie inwestorom wyraźnej przewagi nad konkurencją. Zastosowanie w magazynach systemów automatycznych (układnic i przenośników) gwarantuje wysoki stopień kontroli ładunków, usprawnienie procedur inwentaryzacyjnych oraz przyspieszenie realizacji wszelkich procesów logistycznych w zakładzie. Wspomaganie informatyczne i automatyzacja procesów logistycznych przyczyniają się do eliminacji błędów, uszkodzeń oraz strat wynikających z obsługi manualnej.
Atrakcyjność systemów automatycznych można rozpatrywać w wielu wymiarach. Przede wszystkim ich wykorzystanie w magazynach oraz łańcuchach dostaw jest o wiele bardziej efektywne w porównaniu do rozwiązań tradycyjnych. Magazyny automatyczne i systemy transportu wewnętrznego zapewniają firmom dużą przewagę nad konkurencją, dzięki redukcji kosztów, zwiększeniu wydajności pracy, zmniejszeniu ilości błędów oraz ułatwieniu dostępu do wszelkich raportów i zestawień dotyczących składowanych towarów. W obliczu stale rosnących cen gruntów oraz zatrudnienia, budowa magazynu z wykorzystaniem nowatorskich koncepcji magazynowania towarów umożliwia redukcję kosztów inwestycji oraz podnoszenie niższych nakładów związanych z obsługą magazynu w długim okresie.
Źródło: http://ogistyka.wnp.pl/rosnie-zainteresowanie-automatyka-magazynowania,137224_1_0_0.html
Najnowsze wiadomości
Polska jest największym eksporterem okien i drzwi w UE. A wyniki branży będą dalej rosnąć
Polska jest największym europejskim producentem okien i drzwi, a także numerem 1 pod względem wartości eksportu wśród krajów UE. W 2020 r., mimo szalejącej pandemii Covid-19, rodzima branża okazała się „koronaodporna”. Widać to szczególnie po wynikach eksportu – wynika z analizy publicznego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny. Według danych GUS, w 2020 r. wartość eksportu okien i drzwi wyni
Data: 2021-04-02
Robotyzacja w drukarni. Kto może skorzystać z pomocy mechanicznych pomocników?
Bezobsługowe drukowanie i wycinanie o dowolnej porze dnia i nocy – to główne zalety wdrożenia robotów przemysłowych w dziedzinie poligrafii. Jak przekonują eksperci, roboty oznaczają zwiększoną produktywność, znaczną redukcję kosztów produkcji oraz odciążenie pracowników. Kto może skorzystać z ich pomocy? Choć kojarzą się futurystycznie, roboty przemysłowe to wcale nie taki nowy wynalazek. Ich
Data: 2021-03-30
W lutym produkcja przemysłowa wyższa niż przed rokiem
Jak informuje Główny Urząd Statystyczny (GUS), w lutym br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 2,7% w porównaniu z lutym ubiegłego roku. Jak informuje GUS, w lutym 2020 zanotowano wzrost o 4,8% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, natomiast w porównaniu ze styczniem br. wzrosła o 4,3%. W okresie styczeń – luty br. produkcja sprzedana przemysłu była o 2,0% wyższa w p
Data: 2021-03-26