Postaw na innowacje
Już w czerwcu Poznań stanie się centrum najnowocześniejszych technologii. To tutaj bowiem po raz osiemdziesiąty trzeci odbędą się targi Innowacje-Technologie-Maszyny Polska 2010 - największa i najważniejsza w kraju ekpozycja zaawansowanych rozwiązań dla przemysłu. ITM Polska umożliwi ukazanie poszczególnych etapów tworzenia nowoczesnego produktu – od koncepcji i projektu poprzez różnorodne etapy procesu: obróbkę skrawaniem, odlewnictwo, spawalnictwo, lakiernictwo, transport, aż do efektu finalnego.
Nowocześnie znaczy ekonomicznie
W okresie spowolnienia gospodarczego oraz procesu wychodzenia z kryzysu decyzje zakupowe podejmowane są zazwyczaj z większą ostrożnością. Klienci kierują się także nieco innymi kryteriami, poszukując produktów optymalizujących koszty. Odzwierciedleniem tych zachowań konsumenckich jest z pewnością ogromny nacisk, jaki podczas tegorocznej edycji ITM Polska położono na zaawansowane technologicznie rozwiązania, które charakteryzują się zarówno zwiększoną skutecznością, jak również w znaczny sposób zwiększają oszczędności w przedsiębiorstwie. To właśnie innowacje w okresie spowolnienia gospodarczego pozwalają na uzyskanie przewagi nad konkurencją.
Z myślą o zwiedzających
By polepszyć komfort zwiedzania, organizatorzy targów ITM Polska 2010 planują zmianę formuły obsługi zwiedzających. Przy zakupie biletu wstępu otrzymają voucher na poczęstunek w tzw. Rest and Meet Points, przestrzeniach służących wypoczynkowi oraz komfortowym rozmowom biznesowym.
Atutem ITM Polska jest umiejętne połączenie wszechstronnej ekspozycji z niezwykle bogatym programem wydarzeń, na który składają się konferencje i debaty, przygotowane we współpracy z czołowymi jednostkami naukowymi oraz stowarzyszeniami branżowymi. Co więcej, targom ITM Polska towarzyszyć będą wydarzenia specjalne. Kolejną edycję mieć będzie współorganizowany przez redakcję czasopisma „Lakiernictwo Przemysłowe” oraz MTP Poligon Umiejętności (SURFEX). W jego ramach odbywać się będą zarówno warsztaty oraz pokazy zastosowania urządzeń w praktyce, jak i wykłady prowadzone przez specjalistów z branży. Odbywająca się po raz szósty Akademia Spawania (WELDING) przybierze formę warsztatów spawalniczych, podczas których wystawcy na specjalnej przestrzeni prezentacyjnej będą mieli możliwość zaprezentowania zwiedzającym najnowszych produktów i technologii. W programie znajdzie się również kolejna edycja VIII Forum Inżynierskiego organizowanego wspólnie z Federacją Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT.
W ramach ITM Polska zorganizowany będzie także Park Hydrauliki, Pneumatyki i Napędów (HAPE), Innowacyjność w praktyce – wykład oraz wycieczka po terenie ekspozycji Salonu MACH-TOOL, Park Odlewnictwa (METALFORUM) oraz Konwencja „Transport Szynowy XXI wieku dla Polski” (TRANSPORTA).
Zgłoś zapotrzebowanie na innowacje!
W ramach Salonu Nauki dla Gospodarki organizowane jest Centrum Doradztwa INNOWACJE DLA BIZNESU. To miejsce, gdzie przedsiębiorcy mogą zgłaszać swoje zapotrzebowania na innowacyjne rozwiązania i poszukać porady. Wystarczy zarejestrować swój problem. Centrum obsługiwane jest przez doświadczonych pracowników Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego Fundacji im. Adama Mickiewicza, którzy poszukują partnerów do rozmowy i umawiają spotkania w czasie targów. Rejestracja potrzeb, wyszukiwanie partnerów oraz udział w spotkaniach są bezpłatne. Centrum dodatkowo w czasie targów świadczyć będzie nieodpłatne usługi doradcze dotyczące przedsiębiorczości akademickiej, tworzenia biznesplanów, przygotowania opinii o innowacyjności, a także źródeł finansowania inwestycji i innowacji.
Do zobaczenia w Poznaniu
Organizatorzy zapraszają na strony internetowe targów (www.itm-polska.pl), gdzie zamieszczane są najświeższe informacje na temat ekspozycji i programu wydarzeń. Tutaj znajduje się też formularz rejestracyjny dla zwiedzających - jego wypełnienie w Internecie pozwoli na skrócenie czasu załatwiania formalności podczas wstępu na targi oraz uprawnia do 80-procentowej zniżki przy zakupie biletu. Cena biletu po rejestracji – 10 zł.
Patronat Honorowy nad targami objął Minister Gospodarki oraz Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Źródło: http://www.mtp.pl/pl/
Najnowsze wiadomości
Polska jest największym eksporterem okien i drzwi w UE. A wyniki branży będą dalej rosnąć
Polska jest największym europejskim producentem okien i drzwi, a także numerem 1 pod względem wartości eksportu wśród krajów UE. W 2020 r., mimo szalejącej pandemii Covid-19, rodzima branża okazała się „koronaodporna”. Widać to szczególnie po wynikach eksportu – wynika z analizy publicznego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny. Według danych GUS, w 2020 r. wartość eksportu okien i drzwi wyni
Data: 2021-04-02
Robotyzacja w drukarni. Kto może skorzystać z pomocy mechanicznych pomocników?
Bezobsługowe drukowanie i wycinanie o dowolnej porze dnia i nocy – to główne zalety wdrożenia robotów przemysłowych w dziedzinie poligrafii. Jak przekonują eksperci, roboty oznaczają zwiększoną produktywność, znaczną redukcję kosztów produkcji oraz odciążenie pracowników. Kto może skorzystać z ich pomocy? Choć kojarzą się futurystycznie, roboty przemysłowe to wcale nie taki nowy wynalazek. Ich
Data: 2021-03-30
W lutym produkcja przemysłowa wyższa niż przed rokiem
Jak informuje Główny Urząd Statystyczny (GUS), w lutym br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 2,7% w porównaniu z lutym ubiegłego roku. Jak informuje GUS, w lutym 2020 zanotowano wzrost o 4,8% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, natomiast w porównaniu ze styczniem br. wzrosła o 4,3%. W okresie styczeń – luty br. produkcja sprzedana przemysłu była o 2,0% wyższa w p
Data: 2021-03-26