Pomarańczowe Atlasy
Od maja 2010 r. maszyny produkowane przez ostatnie 7 lat pod marką Terex w Niemczech wracają do swoich korzeni i nazwy znanej od ponad 60 lat na całym świecie, czyli marki Atlas.
Atlas wraz z dynamicznym rozwojem planuje wprowadzenie do oferty wielu wariantów maszyn, co pozwoli na zwiększenie efektywności biznesu przeładunkowego. Program produkcyjny obejmuje sześć modeli o masie eksploatacyjnej od 18 do 57 t. Maszyny przeznaczone są do rozładunku statków, przeładunku drewna, kruszywa, węgla, koksu, złomu i materiałów pochodzących z recyklingu. Obsługa maszyn przeładunkowych Atlas jest prosta i precyzyjna, a dzięki stabilizacji i statecznej konstrukcji wielkogabarytowej podwozia są bardzo wytrzymałe, bezpieczne i odporne na działanie sił skrętnych. W procesie produkcyjnym stosowane są materiały o wysokiej wytrzymałości.
Gotowe maszyny cechuje maksymalna wydajność i ekonomiczność, co sprawia, iż posiadają one wysoką wartość rezydualną. Flagowymi produktami Atlas’a są maszyny: 230 MH, 270 MH oraz 350 MH. Są to modele przeznaczone zarówno na małe place, jak i duże terminale przeładunkowe. Duża moc do prac przeładunkowych oraz sortowania minimalizuje zużycie paliwa i sprawia, iż koszty eksploatacji są niewielkie. Dzięki bogatej ofercie osprzętu do każdego zastosowania i serwisowi Atlas w Polsce, klienci decydujący się na zakup urządzeń tej marki bez trudu poradzą sobie z każdym nawet najbardziej wymagającym zadaniem. Firma Atlas jest w stanie dostosować maszynę dokładnie do warunków pracy. Praca ze złomem, drewnem, materiałami sypkimi, w porcie, na bocznicy kolejowej, czy też wewnątrz hali nie stanowi problemu dla maszyn z logo Atlas.
Możliwość indywidualnej konfiguracji podwozia, wysięgników, oprzyrządowania czy specjalistycznych elementów konstrukcyjnych powoduje, że nawet najbardziej wymagający klient znajdzie maszynę dostosowaną do swoich potrzeb. Doskonale zaprojektowany układ hydrauliczny zapewnia maszynom odpowiednią siłę oraz szybkość zachowując przy tym wyjątkową płynność wszystkich ruchów, a wytrzymałe podwozie oparte na stabilnych łapach podpierających zapewnia im odpowiednią stabilność. Trzy tryby pracy pozwalają na dostosowanie mocy do warunków pracy, a wyjątkowy „Power Bost” uruchamia rezerwę mocy zwiększając ciśnienie robocze do 370 bar. Producent dokłada również wszelkich starań, aby operator czuł się w maszynie niemalże jak w domu. Łatwe wchodzenie i wychodzenia z kabiny, dobra widoczność, ergonomiczne dźwignie obsługowe i sterowania oraz klimatyzacja stanowią ważne elementy tworzące produktywne i przyjemne miejsce pracy.
Wyjątkowo spokojna praca silnika sprawia, iż poziom hałasu w kabinie jest niewielki. Firma Atlas Poland która jest autoryzowanym dealerem maszyn Atlas w Polsce dzięki swojemu doświadczeniu oraz współpracy z producentem, zapewnia profesjonalną pomoc w doborze maszyny oraz wsparcie techniczne.
Źródło: http://www.forum-budowlane.pl/maszyny_budowlane_techniki_i_technologie?id=1152
Najnowsze wiadomości
Polska jest największym eksporterem okien i drzwi w UE. A wyniki branży będą dalej rosnąć
Polska jest największym europejskim producentem okien i drzwi, a także numerem 1 pod względem wartości eksportu wśród krajów UE. W 2020 r., mimo szalejącej pandemii Covid-19, rodzima branża okazała się „koronaodporna”. Widać to szczególnie po wynikach eksportu – wynika z analizy publicznego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny. Według danych GUS, w 2020 r. wartość eksportu okien i drzwi wyni
Data: 2021-04-02
Robotyzacja w drukarni. Kto może skorzystać z pomocy mechanicznych pomocników?
Bezobsługowe drukowanie i wycinanie o dowolnej porze dnia i nocy – to główne zalety wdrożenia robotów przemysłowych w dziedzinie poligrafii. Jak przekonują eksperci, roboty oznaczają zwiększoną produktywność, znaczną redukcję kosztów produkcji oraz odciążenie pracowników. Kto może skorzystać z ich pomocy? Choć kojarzą się futurystycznie, roboty przemysłowe to wcale nie taki nowy wynalazek. Ich
Data: 2021-03-30
W lutym produkcja przemysłowa wyższa niż przed rokiem
Jak informuje Główny Urząd Statystyczny (GUS), w lutym br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 2,7% w porównaniu z lutym ubiegłego roku. Jak informuje GUS, w lutym 2020 zanotowano wzrost o 4,8% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, natomiast w porównaniu ze styczniem br. wzrosła o 4,3%. W okresie styczeń – luty br. produkcja sprzedana przemysłu była o 2,0% wyższa w p
Data: 2021-03-26