Pojazdy z napędem elektrycznym nie dla polskich flot?

Pojazdy z napędem elektrycznym nie dla polskich flot?
Pojazdy z napędem elektrycznym nie dla polskich flot?

Pojazdy z alternatywnymi źródłami zasilania (hybrydowe, elektryczne) w polskich przedsiębiorstwach nadal traktowane są jak ciekawostka, a nie jak realne rozwiązanie problemów związanych z redukcją kosztów obsługi floty.
Wniosek taki dostarcza badanie przeprowadzone przez Corporate Vehicle Observatory wśród osób decydujących o flotach samochodowych w przedsiębiorstwach.

Wynika z niego, że w perspektywie trzech najbliższych lat polskie firmy w bardzo małym stopniu biorą pod uwagę rozbudowę taboru o pojazdy z alternatywnymi źródłami zasilania. W tym okresie, według opinii badanych fleet managerów, struktura floty pod względem typu silnika będzie kształtowała się następująco: 77 proc. aut - z tradycyjnym silnikiem spalinowym, 20 proc. - z zasilaniem hybrydowym oraz 3 proc. - z napędem elektrycznym.

Ankietowani odpowiadali, że głównym powodem małego zainteresowania autami z nowymi napędami są kłopoty z dostosowaniem pojazdu do potrzeb firmy (44 proc. badanych) oraz obawy o żywotność i mały zasięg samochodów z silnikami elektrycznymi (25 proc.). Na dalszych miejscach plasują się: dostępność do serwisu oraz możliwość zawarcia kontraktu z pełną obsługą techniczną.

Ankieterzy CVO zapytali również polskich fleet managerów, jakie czynniki mogą wpłynąć zachęcająco na rozwój flot z innym napędem niż spalinowy. Aż 61 proc. z nich wskazało na niższe koszty eksploatacji pojazdów z zasilaniem alternatywnym. Na drugim miejscu respondenci wskazali dopłaty rządowe do aut z napędem elektrycznym. Trzecim pod względem znaczenia czynnikiem, który może pozytywnie wpłynąć na rozwój floty z zasilaniem hybrydowym lub elektrycznym, jest wygoda użytkowania (21 proc. odpowiedzi).

Źródło: http://motoryzacja.wnp.pl/pojazdy-z-napedem-elektrycznym-nie-dla-polskich-flot,142057_1_0_0.html

Najnowsze wiadomości
Polska jest największym eksporterem okien i drzwi w UE. A wyniki branży będą dalej rosnąć

Polska jest największym europejskim producentem okien i drzwi, a także numerem 1 pod względem wartości eksportu wśród krajów UE. W 2020 r., mimo szalejącej pandemii Covid-19, rodzima branża okazała się „koronaodporna”. Widać to szczególnie po wynikach eksportu – wynika z analizy publicznego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny. Według danych GUS, w 2020 r. wartość eksportu okien i drzwi wyni

Data: 2021-04-02

Robotyzacja w drukarni. Kto może skorzystać z pomocy mechanicznych pomocników?

Bezobsługowe drukowanie i wycinanie o dowolnej porze dnia i nocy – to główne zalety wdrożenia robotów przemysłowych w dziedzinie poligrafii. Jak przekonują eksperci, roboty oznaczają zwiększoną produktywność, znaczną redukcję kosztów produkcji oraz odciążenie pracowników. Kto może skorzystać z ich pomocy? Choć kojarzą się futurystycznie, roboty przemysłowe to wcale nie taki nowy wynalazek. Ich

Data: 2021-03-30

W lutym produkcja przemysłowa wyższa niż przed rokiem

Jak informuje Główny Urząd Statystyczny (GUS), w lutym br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 2,7% w porównaniu z lutym ubiegłego roku. Jak informuje GUS, w lutym 2020 zanotowano wzrost o 4,8% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, natomiast w porównaniu ze styczniem br. wzrosła o 4,3%. W okresie styczeń – luty br. produkcja sprzedana przemysłu była o 2,0% wyższa w p

Data: 2021-03-26