Pierwsze elektryczne auta Tesla znalazły nabywców
<b>Samochody Tesla Roadster są już dostępne w pięciu nowych krajach na trzech kontynentach. Tym samym pierwsi nabywcy w Polsce, Turcji, Japonii, Hongkongu i Kanadzie odbierają jedyne na świecie samochody sportowe z napędem elektrycznym.</b>
Pierwsze samochody Tesla Roadster pojawiły się w ostatnich tygodniach w Polsce, Turcji, Japonii, Hongkongu i Kanadzie. Producent pojazdów z napędem elektrycznym błyskawicznie rozszerza zasięg handlu detalicznego.
Firma Tesla Motors (TSLA) sprzedała ponad 1 200 roadsterów w przynajmniej 28. krajach. Producent zapewnia, że jego roadster przyspiesza szybciej niż markowe samochody sportowe, które kosztują dwa razy tyle, ale nie powoduje emisji spalin z rury wydechowej i jest dwa razy bardziej wydajny od wiodących pojazdów hybrydowych, jeśli chodzi o oszczędność energii. Roadster nie zużywa paliwa i można go podłączyć do typowych gniazdek w Ameryce Północnej, Europie i Azji.
Roadster kwalifikuje się do szeregu bonusów w wielu krajach, łącznie ze zniesieniem podatku od sprzedaży, ulgami w podatku dochodowym oraz rabatami gotówkowymi. Np. mieszkańcy Hongkongu nie płacą podatku przy pierwszej rejestracji roadstera - co stanowi oszczędność do ok. 128 600 USD na samochodzie o cenie detalicznej 154 358 USD).
Oprócz tego, wiele spośród największych miast świata oferuje użytkownikom roadstera darmowe parkowanie, zwolnienie od podatku drogowego oraz swobodne korzystanie z pasów dla pojazdów przewożących większą liczbę osób oraz pasów dla autobusów.
Tesla sprzedaje samochody bezpośrednio klientom, zarówno online, jak i za pośrednictwem rosnącej sieci salonów regionalnych. Pojazdy elektryczne nie potrzebują rutynowej wymiany oleju, napraw układu wydechowego ani innych kosztownych usług serwisowych wymaganych przez konwencjonalne samochody na benzynę. W większości krajów Tesla wysyła wyszkolonych techników do domów lub biur klientów w celu przeprowadzenia zalecanej corocznej aktualizacji oprogramowania.
Tesla posiada obecnie 13 salonów regionalnych i ciągle się rozwija. W ub.tygodniu firma ogłosiła zatrudnienie byłego dyrektora wykonawczego Apple, George'a Blankenshipa na stanowisku wiceprezesa działu projektów i rozwoju salonów sprzedaży. Blankenship stworzy długoterminowy plan rozwoju sprzedaży detalicznej firmy Tesla, a do jego początkowych projektów należy otwarcie salonów sprzedaży Tesla w Tokio (Japonia), Toronto (Kanada) oraz w Waszyngtonie (Dystrykt Kolumbii).
Tesla wskazuje, że jej celem jest produkcja aut elektrycznych w coraz bardziej przystępnej cenie oraz nieustanne obniżanie kosztów takich pojazdów. Palo Alto, oddział Tesla w Kalifornii, dostarczył ponad 1 200 roadsterów klientom w Ameryce Północnej, Europie i Azji. Tesla projektuje i wytwarza pojazdy elektryczne i części do układów przeniesienia napędu.
Źródło: http://motoryzacja.wnp.pl/pierwsze-elektryczne-auta-tesla-znalazly-nabywcow,115561_1_0_0.html
Najnowsze wiadomości
Polska jest największym eksporterem okien i drzwi w UE. A wyniki branży będą dalej rosnąć
Polska jest największym europejskim producentem okien i drzwi, a także numerem 1 pod względem wartości eksportu wśród krajów UE. W 2020 r., mimo szalejącej pandemii Covid-19, rodzima branża okazała się „koronaodporna”. Widać to szczególnie po wynikach eksportu – wynika z analizy publicznego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny. Według danych GUS, w 2020 r. wartość eksportu okien i drzwi wyni
Data: 2021-04-02
Robotyzacja w drukarni. Kto może skorzystać z pomocy mechanicznych pomocników?
Bezobsługowe drukowanie i wycinanie o dowolnej porze dnia i nocy – to główne zalety wdrożenia robotów przemysłowych w dziedzinie poligrafii. Jak przekonują eksperci, roboty oznaczają zwiększoną produktywność, znaczną redukcję kosztów produkcji oraz odciążenie pracowników. Kto może skorzystać z ich pomocy? Choć kojarzą się futurystycznie, roboty przemysłowe to wcale nie taki nowy wynalazek. Ich
Data: 2021-03-30
W lutym produkcja przemysłowa wyższa niż przed rokiem
Jak informuje Główny Urząd Statystyczny (GUS), w lutym br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 2,7% w porównaniu z lutym ubiegłego roku. Jak informuje GUS, w lutym 2020 zanotowano wzrost o 4,8% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, natomiast w porównaniu ze styczniem br. wzrosła o 4,3%. W okresie styczeń – luty br. produkcja sprzedana przemysłu była o 2,0% wyższa w p
Data: 2021-03-26