Opel odświeżył Vivaro
<b>Dzięki modyfikacjom w zakresie funkcjonalności, komfortu i ekonomiczności nowy Vivaro ma umocnić rynkową pozycję Opla w segmencie lekkich pojazdów dostawczych.</b>
Jedną z najbardziej uderzających cech nowej wersji jest przeprojektowany kokpit. Obejmuje on nową tablicę przyrządów, zintegrowany wskaźnik zmiany biegów oraz zoptymalizowaną stylistykę graficzną, jak również sterowanie systemem audio z bocznego modułu kolumny kierownicy. W kierownicy nowego Opla Vivaro umieszczono zmodyfikowany układ poduszek powietrznych oraz, w zależności od wersji, zintegrowany regulator stałej prędkości oraz ogranicznik prędkości.
Silniki wysokoprężne zastosowane w nowej wersji Opla Vivaro udoskonalono tak, aby uzyskać optymalny poziom zużycia paliwa. Wersje 2.0 CDTI 90 KM i 114 KM posiadają filtr cząsteczek stałych (DPF); ich przeglądy przeprowadzane są, co 40 000 km lub raz w roku.
Opel zapewnia, że w zależności od odmiany poziom zużycia paliwa waha się pomiędzy 7,5 a 7.8 l/100 km. Wersje ecoFLEX spalają 7,4 l/100 km.
Ogólnie oferta silników obejmuje benzynowa jednostkę 2.0 117 KM, jak również siedem wersji jednostek wysokoprężnych o mocach od 90 do 146 KM. Na szczycie oferty znajduje się wersja 2.5 CDTI 146 KM; sprzedaż odmiany 2.5 CDTI 114 KM zostanie wstrzymana.
Alternatywę dla standardowej sześciobiegowej skrzyni biegów stanowią dwie najmocniejsze wersje wysokoprężne dostępne również z automatyczną sześciobiegową skrzynią Easytronic.
Dostępne wersje nadwozia obejmują vana z pojedynczą lub podwójną kabiną, jak również wersje kombi - o dwóch rozstawach osi, dwóch wysokościach dachu i masie całkowitej pojazdu od 2,7 do 2,9 t - a także wersje z nadwoziem burtowym oraz podwoziem z kabiną.
Źródło: http://motoryzacja.wnp.pl/opel-odswiezyl-vivaro,111053_1_0_0.html
Najnowsze wiadomości
Polska jest największym eksporterem okien i drzwi w UE. A wyniki branży będą dalej rosnąć
Polska jest największym europejskim producentem okien i drzwi, a także numerem 1 pod względem wartości eksportu wśród krajów UE. W 2020 r., mimo szalejącej pandemii Covid-19, rodzima branża okazała się „koronaodporna”. Widać to szczególnie po wynikach eksportu – wynika z analizy publicznego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny. Według danych GUS, w 2020 r. wartość eksportu okien i drzwi wyni
Data: 2021-04-02
Robotyzacja w drukarni. Kto może skorzystać z pomocy mechanicznych pomocników?
Bezobsługowe drukowanie i wycinanie o dowolnej porze dnia i nocy – to główne zalety wdrożenia robotów przemysłowych w dziedzinie poligrafii. Jak przekonują eksperci, roboty oznaczają zwiększoną produktywność, znaczną redukcję kosztów produkcji oraz odciążenie pracowników. Kto może skorzystać z ich pomocy? Choć kojarzą się futurystycznie, roboty przemysłowe to wcale nie taki nowy wynalazek. Ich
Data: 2021-03-30
W lutym produkcja przemysłowa wyższa niż przed rokiem
Jak informuje Główny Urząd Statystyczny (GUS), w lutym br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 2,7% w porównaniu z lutym ubiegłego roku. Jak informuje GUS, w lutym 2020 zanotowano wzrost o 4,8% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, natomiast w porównaniu ze styczniem br. wzrosła o 4,3%. W okresie styczeń – luty br. produkcja sprzedana przemysłu była o 2,0% wyższa w p
Data: 2021-03-26