Naczepy stalowe KH-kipper
Wywrotki
Naczepy wywrotki stalowe KHkipper produkowane są w oparciu o własną konstrukcję, z przeznaczeniem na 2- i 3-osiowe ciągniki siodłowe. Oferta obejmuje dwa podstawowe typy naczep wywrotek stalowych:
• z klasyczną prostokątną skrzynią stalową typu W1C,
• ze stalową półokrągłą skrzynią tylnozsypową typu W1U.
Naczepa z prostokątną skrzynią stalową typu W1C ma podłogę płaską, boczne i podpodłogowe wzmocnienia, dzięki czemu cechuje ją duża odporność na odkształcenia oraz możliwość osiągania dużych kubatur. Konstrukcja ramy jest spawana, wykonana z dwuteownika o zmiennym przekroju, połączona poprzeczkami i dopasowana do długości zabudowy i wykonana jest ze stali Domex. Podłoga skrzyni standardowo wykonana jest ze stali trudno-ścieralnej Hardox, a burty w zależności od przeznaczenia i zamówienia – ze stali Domex lub Hardox. Naczepa ze stalową półokrągłą skrzynią tylno-zsypową typu W1U charakteryzuje się kształtem zapobiegającym pozostawianiu materiału wewnątrz przestrzeni ładunkowej oraz mniejszą masą w porównaniu z klasyczną prostokątną zabudową z płaską podłogą i niezbędnym użebrowaniem wzmacniającym. Tego typu zabudowa naczepy standardowo wyposażona jest w:
• siłownik przedni stabilizowany,
• tylną szuflę Sneep przystosowaną do rozściełacza asfaltu,
• zamek Hyfix blokujący skrzynię na ramie naczepy,
• plandekę o podwyższonej wytrzymałości termicznej zwij aną na bok,
• podest,
• stopnie wejściowe na zewnątrz i wewnątrz skrzyni.
Podłoga skrzyni wykonana jest ze stali trudno-ścieralnej Hardox, a burty w zależności od przeznaczenia lub życzenia ze stali Domex lub Hardox. Oba typy stali są odporne na ścieranie, korozję, a ze względu na swoje parametry umożliwiają znaczne obniżenie masy zabudów przy zachowaniu wymaganej wytrzymałości.
Naczepy niskopodwoziowe
W 2009 roku KH-kipper poszerzyła ofertę o naczepy niskopodwoziowe do przewozu maszyn. Dostępne są pojazdy 2-, 3- i 4-osiowe wykonane na osiach o nośności 9, 11 lub 12 t. Standardowy produkt to 3-osiowa naczepa z osiami 3x9, 3x11 lub 3x12 t. Ostatnia oś proponowana jest w wersji samoskrętnej dla zmniejszenia zużycia ogumienia. Parametry techniczne standardowego produktu:
• długość gabarytowa – 12900 mm,
• długość użytkowa – 8800 + 3700 mm balkon,
• szerokość – 2540 mm + poszerzenia,
• zawieszenie pneumatyczne,
• wysokość jazdy ok. 900 mm,
• wysokość do załadunku ok. 830 mm,
• waga ok. 9 t,
• kąt najazdu ok. 10°.
Rama naczepy wykonana jest z dwuteownika ze stali wysokogatunkowej Domex, a podłoga z twardego drewna o grubości 40 lub 50 mm. Tylne najazdy są podnoszone hydraulicznie i mają regulację rozstawu. Szerokość najazdu wynosi ok. 650 mm. Balkon obudowany jest aluminiowymi burtami i wyposażony w dodatkowe najazdy aluminiowe. Naczepa posiada uchwyty do mocowania ładunku na całej długości oraz na życzenie może być wyposażona w gniazda do kłonic. Możliwe jest wykonanie naczep w wymiarach na indywidualne zamówienie. KH-kipper oferuje również naczepy niskopodwoziowe wyposażone w system osi kierowanych Tridec. System ten na podstawie ustawienia ciągnika siodłowego względem naczepy dopasowuje kąt skręcania dwóch tylnych osi. Sterowanie odbywa się hydraulicznie, ale dostępna jest również opcja przełączenia w tryb sterowania manualnego przy pomocy radiowego pilota.
Źródło: http://www.forum-budowlane.pl/maszyny_budowlane_techniki_i_technologie?id=1282
Najnowsze wiadomości
Polska jest największym eksporterem okien i drzwi w UE. A wyniki branży będą dalej rosnąć
Polska jest największym europejskim producentem okien i drzwi, a także numerem 1 pod względem wartości eksportu wśród krajów UE. W 2020 r., mimo szalejącej pandemii Covid-19, rodzima branża okazała się „koronaodporna”. Widać to szczególnie po wynikach eksportu – wynika z analizy publicznego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny. Według danych GUS, w 2020 r. wartość eksportu okien i drzwi wyni
Data: 2021-04-02
Robotyzacja w drukarni. Kto może skorzystać z pomocy mechanicznych pomocników?
Bezobsługowe drukowanie i wycinanie o dowolnej porze dnia i nocy – to główne zalety wdrożenia robotów przemysłowych w dziedzinie poligrafii. Jak przekonują eksperci, roboty oznaczają zwiększoną produktywność, znaczną redukcję kosztów produkcji oraz odciążenie pracowników. Kto może skorzystać z ich pomocy? Choć kojarzą się futurystycznie, roboty przemysłowe to wcale nie taki nowy wynalazek. Ich
Data: 2021-03-30
W lutym produkcja przemysłowa wyższa niż przed rokiem
Jak informuje Główny Urząd Statystyczny (GUS), w lutym br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 2,7% w porównaniu z lutym ubiegłego roku. Jak informuje GUS, w lutym 2020 zanotowano wzrost o 4,8% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, natomiast w porównaniu ze styczniem br. wzrosła o 4,3%. W okresie styczeń – luty br. produkcja sprzedana przemysłu była o 2,0% wyższa w p
Data: 2021-03-26