Maszynowa hossa w niemieckiej chemii

Maszynowa hossa w niemieckiej chemii
Maszynowa hossa w niemieckiej chemii

<b>Zamówienia na niemieckie urządzenia do przetwórstwa plastików i gumy wzrosły o 85%!</b>

Niemieccy producenci maszyn do przetwórstwa tworzyw pochwalili się wzrostem zamówień o 85% w pierwszym półroczu 2010 roku.

- Nikt nie mógł przewidzieć takiego skoku zamówień; to jest naprawdę znakomity wynik, który daje podstawy do optymizmu - powiedział Ulrich Reifenhäuser, przewodniczącego niemieckiego stowarzyszenia maszynowego VDMA.
Zamówienia krajowe wzrosły o 26%, podczas gdy zapotrzebowanie z rynków eksportowych zwiększyło się aż o 117%. Zamówienia ze strefy euro były większe o 51%. Obecnie niemieckie firmy dysponują zamówieniami na ponad 6 miesięcy pracy, podczas gdy rok temu - tylko na 4 miesiące.

-Tak szybki wzrost, chociaż od dokonany z nadzwyczaj niskiej, zeszłorocznej podstawy, daje świadectwo niesamowitego dynamizmu i tempa rozwoju w przemyśle - powiedział Reifenhäuser.

Optymizm tonują nieco dane sprzedażowe. Choć zamówienia rosną w zwrotnym tempie, to sprzedaż maszyn w okresie od stycznia do czerwca 2010 r. była niższa o 3% od wyników osiągniętych w zeszłym roku. Zjawisko to VDMA tłumaczy stosunkowo wysokim poziomem sprzedaży krajowej w pierwszym półroczu 2009 r.

Stowarzyszenie spodziewa się, że dzięki dynamicznemu wzrostowi zamówień w pierwszym półroczu, do końca roku sektor odnotuje wzrost sprzedaży o 11%.

Źródło: http://chemia.wnp.pl/maszynowa-hossa-w-niemieckiej-chemii,119174_1_0_0.html

Najnowsze wiadomości
Polska jest największym eksporterem okien i drzwi w UE. A wyniki branży będą dalej rosnąć

Polska jest największym europejskim producentem okien i drzwi, a także numerem 1 pod względem wartości eksportu wśród krajów UE. W 2020 r., mimo szalejącej pandemii Covid-19, rodzima branża okazała się „koronaodporna”. Widać to szczególnie po wynikach eksportu – wynika z analizy publicznego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny. Według danych GUS, w 2020 r. wartość eksportu okien i drzwi wyni

Data: 2021-04-02

Robotyzacja w drukarni. Kto może skorzystać z pomocy mechanicznych pomocników?

Bezobsługowe drukowanie i wycinanie o dowolnej porze dnia i nocy – to główne zalety wdrożenia robotów przemysłowych w dziedzinie poligrafii. Jak przekonują eksperci, roboty oznaczają zwiększoną produktywność, znaczną redukcję kosztów produkcji oraz odciążenie pracowników. Kto może skorzystać z ich pomocy? Choć kojarzą się futurystycznie, roboty przemysłowe to wcale nie taki nowy wynalazek. Ich

Data: 2021-03-30

W lutym produkcja przemysłowa wyższa niż przed rokiem

Jak informuje Główny Urząd Statystyczny (GUS), w lutym br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 2,7% w porównaniu z lutym ubiegłego roku. Jak informuje GUS, w lutym 2020 zanotowano wzrost o 4,8% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, natomiast w porównaniu ze styczniem br. wzrosła o 4,3%. W okresie styczeń – luty br. produkcja sprzedana przemysłu była o 2,0% wyższa w p

Data: 2021-03-26