Laboratorium w maszynie
Czujnik HarvestLab firmy John Deere rozszerzono o możliwość wykrywania dodatkowych parametrów jakości kiszonki. Można nim zbadać teraz zawartość białka, cukru, skrobi, błonnika (ADF / NDF) i popiołu.
Firma John Deere dokonała aktualizacji oprogramowania spektrometru podczerwieni (NIR) HarvestLab przeznaczonego do analizowania składników organicznych plonu. Układ jest montowany w sieczkarniach samojezdnych lub przenośnych jednostkach stacjonarnych dla dietetyków pasz.
Czujnik jest teraz w stanie wykryć dodatkoweh parametry kiszonki, takie jak: zawartość białka, cukru, skrobi, błonnika (ADF / NDF) i zawartości popiołu. Rozwiązanie to jest rezultatem długoletniej współpracy firm John Deere i Zeiss, czołowego eksperta w produkcji spektrometrów na podczerwień.
Krzywe kalibracji NIR kiszonki zostały opracowane przy współpracy z DairyLab - partnerowi John Deere i globalnemu ekspertowi w dziedzinie żywienia zwierząt. Ponieważ czujnik może równolegle pracować z wieloma krzywymi kalibracyjnymi, układ HarvestLab firmy John Deere może w ciągu sekundy przewidzieć zawartość jednego lub kilku składników jednocześnie, bez dodatkowego czasu na pomiar.
Nowe oprogramowanie pozwala również na automatyczne dostosowanie prędkości podawania kiszonki w sieczkarni samojezdnej w zależności od zawartości cukru w uprawach lub odczytu suchej masy przez układ HarvestLab. Skutkuje to wyższą jakością kiszonki i pozwala na lepszą kontrolę kosztów wyprodukowania paszy.
Ważnym elementem nowego rozwiązania w sieczkarni jest także w pełni zintegrowany system ewidencji i dokumentowania jakości kiszonki i danych z wydajności na wyświetlaczu GreenStar. Jest to bardzo przydatne w zarządzaniu dawkami paszy i pozwala bardziej efektywnie obliczać dawki domieszek.
Źródło: http://www.farmer.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/laboratorium-w-maszynie,33122.html
Najnowsze wiadomości
Polska jest największym eksporterem okien i drzwi w UE. A wyniki branży będą dalej rosnąć
Polska jest największym europejskim producentem okien i drzwi, a także numerem 1 pod względem wartości eksportu wśród krajów UE. W 2020 r., mimo szalejącej pandemii Covid-19, rodzima branża okazała się „koronaodporna”. Widać to szczególnie po wynikach eksportu – wynika z analizy publicznego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny. Według danych GUS, w 2020 r. wartość eksportu okien i drzwi wyni
Data: 2021-04-02
Robotyzacja w drukarni. Kto może skorzystać z pomocy mechanicznych pomocników?
Bezobsługowe drukowanie i wycinanie o dowolnej porze dnia i nocy – to główne zalety wdrożenia robotów przemysłowych w dziedzinie poligrafii. Jak przekonują eksperci, roboty oznaczają zwiększoną produktywność, znaczną redukcję kosztów produkcji oraz odciążenie pracowników. Kto może skorzystać z ich pomocy? Choć kojarzą się futurystycznie, roboty przemysłowe to wcale nie taki nowy wynalazek. Ich
Data: 2021-03-30
W lutym produkcja przemysłowa wyższa niż przed rokiem
Jak informuje Główny Urząd Statystyczny (GUS), w lutym br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 2,7% w porównaniu z lutym ubiegłego roku. Jak informuje GUS, w lutym 2020 zanotowano wzrost o 4,8% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, natomiast w porównaniu ze styczniem br. wzrosła o 4,3%. W okresie styczeń – luty br. produkcja sprzedana przemysłu była o 2,0% wyższa w p
Data: 2021-03-26