Koniec butelek PET
Czy puszki i plastikowe butelki odejdą w przeszłość? PepsiCo Inc. właśnie poinformowało o stworzeniu opakowania z trawy, sosny i kukurydzy.
Centrala firmy produkującej m.in. Pepsi, 7up czy MountainDew właśnie ogłosiła, że jej napoje mają być rozlewane do butelek wyprodukowanych z naturalnych surowców.
Na razie do produkcji mają być używane indiańska trawa, sosna i kukurydza, ale koncern już planuje, aby używać także odpadków takich jak skórka pomarańczy czy obierki z ziemniaków.
Jak deklaruje PepsiCo, prototypy butelek są w 100 proc. wykonane z naturalnych surowców. Ich największy konkurent, Coca-Cola także produkuje organiczne opakowania, ale składają się one tylko w 30 proc. z roślin.
- To przełomowe odkrycie zmieniające rozwój naszej firmy oraz całą branżę napojów – mówi Indra Nooyi, prezes Pepsi. Jak podkreślają naukowcy koncernu nowa butelka jest taka sama jak jej plastikowy odpowiednik. Co najważniejsze, według PepsiCo nie ma także różnicy w koszcie produkcji butelki z kukurydzy, a tej z PET.
Nowa butelka Pepsi wyprodukowana z trawy, sosny i kukurydzy.
Na razie koncern chce udoskonalać technologię. Pilotażowo nowe butelki mają pojawić się na sklepowych półkach w 2012 roku. Jeśli klienci przyjmą je z zadowoleniem, to wszystkie napoje będą rozlewane tylko do opakowań wyprodukowanych z naturalnych surowców.
Źródło: http://www.tworzywa.info/tworzywa-sztuczne/tworzywa-info/koniec-butelek-pet/
Najnowsze wiadomości
Polska jest największym eksporterem okien i drzwi w UE. A wyniki branży będą dalej rosnąć
Polska jest największym europejskim producentem okien i drzwi, a także numerem 1 pod względem wartości eksportu wśród krajów UE. W 2020 r., mimo szalejącej pandemii Covid-19, rodzima branża okazała się „koronaodporna”. Widać to szczególnie po wynikach eksportu – wynika z analizy publicznego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny. Według danych GUS, w 2020 r. wartość eksportu okien i drzwi wyni
Data: 2021-04-02
Robotyzacja w drukarni. Kto może skorzystać z pomocy mechanicznych pomocników?
Bezobsługowe drukowanie i wycinanie o dowolnej porze dnia i nocy – to główne zalety wdrożenia robotów przemysłowych w dziedzinie poligrafii. Jak przekonują eksperci, roboty oznaczają zwiększoną produktywność, znaczną redukcję kosztów produkcji oraz odciążenie pracowników. Kto może skorzystać z ich pomocy? Choć kojarzą się futurystycznie, roboty przemysłowe to wcale nie taki nowy wynalazek. Ich
Data: 2021-03-30
W lutym produkcja przemysłowa wyższa niż przed rokiem
Jak informuje Główny Urząd Statystyczny (GUS), w lutym br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 2,7% w porównaniu z lutym ubiegłego roku. Jak informuje GUS, w lutym 2020 zanotowano wzrost o 4,8% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, natomiast w porównaniu ze styczniem br. wzrosła o 4,3%. W okresie styczeń – luty br. produkcja sprzedana przemysłu była o 2,0% wyższa w p
Data: 2021-03-26