Jak prawidłowo zabezpieczyć ładunek?

Jak prawidłowo zabezpieczyć ładunek?
Jak prawidłowo zabezpieczyć ładunek?

Należy mieć świadomość, że właściwe zabezpieczenie ładunku nie tylko przeciwdziała jego uszkodzeniu, ale również zapewnia bezpieczeństwo kierowcom. Trzeba zatem zdawać sobie sprawę, że jeżeli nie będzie odpowiednio zamocowany może być ogromnym zagrożeniem nie tylko dla zdrowia, ale również życia kierowcy czy uczestników ruchu drogowego. Osoby, które zdecydują się na przewóz rzeczy koniecznie powinny położyć bardzo duży nacisk na odpowiednie zabezpieczenia ładunku.
Dlaczego ładunek powinien być odpowiednio zabezpieczony?
Nie tylko pierwszą, ale również najbardziej istotną kwestią jeżeli chodzi o właściwie realizowany transport będzie utrzymanie dopuszczalnej masy całkowitej pojazdu. Trzeba zdawać sobie sprawę, że nie można doprowadzić do przeładowania. Bardzo wysokie są bowiem ewentualne kary. Ponadto przeładowany samochód będzie miał znacznie słabszą sterowność. Zapanowanie nad nim będzie zatem zdecydowanie trudniejsze niż w przypadku, gdy będzie obciążony dopuszczalnym ciężarem.
Jeżeli kierowca upewni się, że samochód nie będzie przeładowany, może spokojnie przejść do odpowiedniego zabezpieczenia ładunku. Trzeba jednak pamiętać, by do obciążenia dodać wszystkie wykorzystane środki do zabezpieczenia.
Jakie są sposoby na zabezpieczenie ładunków?
Zdecydowanie najlepszą metodą w kwestii zabezpieczenia ładunku będzie jego unieruchomienie przez rozparcie, a także usztywnienie czy zastosowanie odpowiednich rozciągów. Warto wiedzieć, że bardzo dobre rezultaty przyniesie również zwiększenie nacisku na powierzchnię czy zwiększenie siły tarcia. Zabezpieczony w ten sposób ładunek będzie nie tylko stabilny, nie spowoduje także w żaden sposób zagrożenia dla osób, które będą siedziały w kabinie kierowcy.
Odciągi służące do zabezpieczenia ładunku mogą mieć nie tylko postać łańcuchów, ale również specjalnych taśm czy lin. W ten prosty sposób możliwe będzie bowiem zarówno związanie elementów ładunku, jak i przytwierdzenie ich do platformy ładunkowej. Do zabezpieczenia można również wykorzystać sieci ze stalowego drutu.
Sprawdzą się zdecydowanie najlepiej w przypadku ładunku, który będzie składał się z drobniejszych elementów. W takim przypadku konieczne będzie dopasowanie wielkości oczek sieci do wielkości ładunku, który będzie transportowany. Sieci pozwolą bowiem na przytwierdzenie ładunku do samochodu czy palet. Z kolei uchwyty czy haki należą do elementów wyposażenia samochodu, które powinny być stosowane przede wszystkim do zabezpieczania ładunków.
Maty antypoślizgowe będą natomiast świetnym sposobem jeżeli chodzi o zabezpieczenie podłoża. Bardzo często mogą być do tego celu także wykorzystane dywany czy arkusze papieru. Elementy nie tylko zwiększą siłę tarcia między poszczególnymi ładunkami, a podłogą, ale również uniemożliwią ich przesunięcie.
Nie jest jednak rekomendowane traktowanie wymienionych elementów, jako jedyne zabezpieczenie danego ładunku. Z kolei belki najlepiej używać przy transporcie towarów na paletach. Uniemożliwią one bowiem ewentualne przesuwanie się ładunków.

Źródło: http://skrzynietransportowe.eu

Najnowsze wiadomości
Polska jest największym eksporterem okien i drzwi w UE. A wyniki branży będą dalej rosnąć

Polska jest największym europejskim producentem okien i drzwi, a także numerem 1 pod względem wartości eksportu wśród krajów UE. W 2020 r., mimo szalejącej pandemii Covid-19, rodzima branża okazała się „koronaodporna”. Widać to szczególnie po wynikach eksportu – wynika z analizy publicznego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny. Według danych GUS, w 2020 r. wartość eksportu okien i drzwi wyni

Data: 2021-04-02

Robotyzacja w drukarni. Kto może skorzystać z pomocy mechanicznych pomocników?

Bezobsługowe drukowanie i wycinanie o dowolnej porze dnia i nocy – to główne zalety wdrożenia robotów przemysłowych w dziedzinie poligrafii. Jak przekonują eksperci, roboty oznaczają zwiększoną produktywność, znaczną redukcję kosztów produkcji oraz odciążenie pracowników. Kto może skorzystać z ich pomocy? Choć kojarzą się futurystycznie, roboty przemysłowe to wcale nie taki nowy wynalazek. Ich

Data: 2021-03-30

W lutym produkcja przemysłowa wyższa niż przed rokiem

Jak informuje Główny Urząd Statystyczny (GUS), w lutym br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 2,7% w porównaniu z lutym ubiegłego roku. Jak informuje GUS, w lutym 2020 zanotowano wzrost o 4,8% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, natomiast w porównaniu ze styczniem br. wzrosła o 4,3%. W okresie styczeń – luty br. produkcja sprzedana przemysłu była o 2,0% wyższa w p

Data: 2021-03-26