Jak montować ogrodzenia metalowe?
Ogrodzenia znajdujące się na naszej działce mają do spełnienia zróżnicowane funkcje. Powstają z wykorzystaniem materiałów różnego rodzaju, a tym samym także ich montaż za każdym razem nieco się różni. Ogrodzenia metalowe cieszą się w ostatnich latach szczególnie dużą popularnością. Warto więc zainteresować się tym, jak je zamontować, aby przez lata cieszyć się ich zaletami.
Przygotowanie działki
Bez względu na to, z jakim typem ogrodzenia mamy do czynienia, nie możemy przystąpić do jego montażu tak długo, jak długo nie zadbamy o właściwy sposób przygotowania w tym celu podłoża. W pierwszej kolejności powinniśmy więc skoncentrować się nad tym, aby było na nim jak najmniej przeszkód i nierówności. Jeśli grunt zostanie przygotowany we właściwy sposób, także same prace montażowe będą trwały krócej. Unikniemy także nieprawidłowości, jakie w innym przypadku odezwałyby się już na etapie realizacji projektu.
Niekiedy okazuje się też, że prace nie mogą być wykonane tak długo, jak długo nie zostanie przygotowana tak zwana podmurówka. Nawet, jeśli nie jest ona konieczna, warto z wyprzedzeniem wytyczyć linię ogrodzeniową. Pomocna może okazać się nawet zwykła linka wskazująca nam, gdzie powinny znaleźć się wykopane przez nas dołki. Ich głębokość oraz odstępy między nimi zwykle nie są takie same. Dostosowuje się je do rodzaju ogrodzenia, jakie ma pojawić się na należącej do nas działce.
Montaż ogrodzenia metalowego w praktyce
Ogrodzenie metalowe może przybierać różną formę, przeważnie wykonane jest jednak z siatki tradycyjnej. W zdecydowanej większości przypadków mamy przy tym do czynienia z rozwiązaniami systemowymi. W praktyce oznacza to, że nie tylko same słupki, ale również elementy łączące i inne akcesoria można kupić razem z ogrodzeniem. Dzięki takiemu rozwiązaniu jako osoby odpowiedzialne za montaż mamy znacznie mniej pracy.
Pierwszym krokiem jest w takim przypadku umieszczenie w ziemi słupków. Pierwszy i końcowy powinien być podparty przez ukośne zastrzały, najlepiej przy tym, aby kolejne z nich znajdowały się w odległości około dwóch metrów od siebie. Dzięki temu ogrodzenie będzie odporne nie tylko na próby jego sforsowania, ale i na działania silnego wiatru, który może stanowić zagrożenie dla siatki. Jeśli nie mamy pewności, czy słupki zostały usytuowane prawidłowo, z pomocą przeważnie przychodzi nam poziomica.
Po uznaniu, że nie popełniliśmy błędu, możemy już zagęścić beton, a następnie zalać nim znajdujące się przy słupkach dziury. Zastrzał przykręca się do słupka śrubami, dobrym pomysłem jest przy tym zatopienie w fundamencie także jego dolnej części. W zestawach przeznaczonych do samodzielnego montowania ogrodzenia metalowego, znajdują się także napinacze.
Najczęściej mocuje się je na dole, tak pośrodku pierwszego, jak i ostatniego słupka. W pośrednich słupkach dobrze jest z kolei zamocować uchwyty, przez które przechodzić będzie drut naprężający. Gdy siatka jest już postawiona, dobrym pomysłem może okazać się pokrycie jej farbą podkładową. Takie rozwiązanie stanowi znakomitą ochronę przed korozją.
Źródło: http://ogrodzenia-betonowe.com.pl
Najnowsze wiadomości
Polska jest największym eksporterem okien i drzwi w UE. A wyniki branży będą dalej rosnąć
Polska jest największym europejskim producentem okien i drzwi, a także numerem 1 pod względem wartości eksportu wśród krajów UE. W 2020 r., mimo szalejącej pandemii Covid-19, rodzima branża okazała się „koronaodporna”. Widać to szczególnie po wynikach eksportu – wynika z analizy publicznego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny. Według danych GUS, w 2020 r. wartość eksportu okien i drzwi wyni
Data: 2021-04-02
Robotyzacja w drukarni. Kto może skorzystać z pomocy mechanicznych pomocników?
Bezobsługowe drukowanie i wycinanie o dowolnej porze dnia i nocy – to główne zalety wdrożenia robotów przemysłowych w dziedzinie poligrafii. Jak przekonują eksperci, roboty oznaczają zwiększoną produktywność, znaczną redukcję kosztów produkcji oraz odciążenie pracowników. Kto może skorzystać z ich pomocy? Choć kojarzą się futurystycznie, roboty przemysłowe to wcale nie taki nowy wynalazek. Ich
Data: 2021-03-30
W lutym produkcja przemysłowa wyższa niż przed rokiem
Jak informuje Główny Urząd Statystyczny (GUS), w lutym br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 2,7% w porównaniu z lutym ubiegłego roku. Jak informuje GUS, w lutym 2020 zanotowano wzrost o 4,8% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, natomiast w porównaniu ze styczniem br. wzrosła o 4,3%. W okresie styczeń – luty br. produkcja sprzedana przemysłu była o 2,0% wyższa w p
Data: 2021-03-26