DREMA – biznes kręci się wokół drewna
Tegoroczne Międzynarodowe Targi Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA (16 – 19.09.2014 r.) obchodzą niezwykłe święto - 30 jubileuszową edycję. Warto wspomnieć, że od 8 lat Drema jest jedynym branżowym wydarzeniem w Polsce będące na liście największych światowych wystaw, popieranych przez Europejską Federację Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS.
Targi Drema są miejscem prezentacji kompleksowej oferty w zakresie maszyn i urządzeń dla sektora drzewnego i meblarskiego. W jednym miejscu zapoznać się można z szeroką gamą rozwiązań od obróbki drewna okrągłego do zaawansowanych technologii w przemyśle meblarskim. Oprócz firm
i przedstawicieli tych dziedzin, na Targach znaleźć można również ofertę z zakresu leśnictwa, szerokiej gamy chemii do drewna oraz biomasy.
Można tu spotkać nie tylko klienta końcowego czy dystrybutora, ale również kooperanta, dostawcę materiałów czy podzespołów potrzebnych do rozwoju i usprawnienia działania firmy.
Honorowy Patronat nad targami DREMA sprawuje Minister Gospodarki.
Targi z historią
Pierwsza edycja targów DREMA odbyła się w roku 1978 i od początku istnienia wydarzenie to cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Targi odbywały się początkowo w cyklu dwuletnim na przemian z Wystawą Maszyn i Urządzeń do Produkcji Meblarskiej, podczas której swą ofertę prezentowali wyłącznie polscy wystawcy. W roku 1994 zadecydowano o zmianie formuły na coroczną, na co wpływ miała dynamika rozwoju i ogromny potencjał branży drzewnej w Polsce.
DREMA ewoluuje
Na przestrzeni lat poszerzono i uszczegółowiono zakres tematyczny targów DREMA. Wydarzenie budzić zaczęło również coraz większe zainteresowanie tak ze strony polskich jak i zagranicznych wystawców oraz zwiedzających. Szczególna intensyfikacja zainteresowania nastąpiła w latach 90-tych, w których możliwe stało się całkowite otwarcie polskiego rynku. Ten czas we wspomnieniach organizatorów oraz gości targowych DREMY kojarzy się przede wszystkim z promowaniem nowych technologii oraz dołączaniem coraz to nowych firm do grona wystawców.
Fachowo i merytorycznie
Od samego początku targi DREMA współpracują ze Stowarzyszeniem Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA. W ciągu 30 edycja formuła targów DREMA ewoluowała do rangi wydarzenia, które obok bogatej oferty ekspozycyjnej, ukazującej przełomowe rozwiązania technologiczne, prezentuje również interesujące przestrzenie specjalne. Wśród nich do rangi wizytówki targów urosła z pewnością Fabryka Mebli na Żywo.
Od 8 lat targi DREMA są liście największych światowych wystaw oficjalnie popieranych przez Europejską Federację Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS.
Produkcja mebli na żywo!
Podczas 30 jubileuszowej edycji targów Drema, w jednej z fabryk, które rokrocznie działają na terenie targów na żywo, wyprodukowany zostanie jeden z projektów konkursu „Wykreuj Fabrykę Mebli na Żywo”. Konkurs skierowany był do studentów Wydziału Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Organizatorem konkursu była Katedra Meblarstwa pod patronatem Dziekana Wydziału Technologii Drewna oraz targi DREMA.
Wybrany mebel jest nietypowym stołem konferencyjnym, który może również stanowić element większej konstrukcji. Jego projekt oparty jest o strukturę „plastra miodu”, dzięki sześciokątnemu blatowi daje się łączyć w nieskończoność, tworząc dopasowaną do potrzeb przestrzeń. Fabryka Mebli na Żywo przez wszystkie dni trwania targów prezentować będzie elastyczną linię do produkcji, przy zastosowaniu nowoczesnych technologii oraz maszyn. W łączniku pawilonów 5 i 5A zobaczymy wszystkie operacje technologiczne występujące w procesie wytwarzania stolika konferencyjnego.
Mebel Marzeń w Polskiej Fabryce Mebli
Stowarzyszenie Producentów Maszyn Urządzeń do Obróbki Drewna DROMA we współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, Kurierem Drzewnym oraz Wydawnictwem Biznes Meble.pl zapraszają do odwiedzenia na tegorocznych targach DREMA pracującej na żywo fabryki mebli. Fabryka zlokalizowana zostanie w Pawilonie 5, w samym sercu ekspozycji targowej.
W tym roku wyprodukowany zostanie bardzo ciekawy projekt mebla „Łowiczek”, jeden z projektów konkursu „Mebel marzeń 2014”. Jest to unikatowa inicjatywa miesięcznika „BIZNES meble.pl” i grupy meble.pl, która zaczęła się od konkursu „Mebel dziecięcych marzeń 2014”. Adresowany było on do dzieci i młodzieży, a dziesięć nagrodzonych prac stało się inspiracją dla młodych projektantów, którzy wzięli udział w konkursie „Spełnij dziecięce marzenia 2014”. Nagrodzone projekty młodych projektantów oraz prace plastyczne dzieci pokazane zostały na wystawie podczas targów Meble Polska 2014. „Łowiczek” to mebel dla dziecka powiązany z kulturą regionalną, tworzący przyjazne miejsce do nauki i zabawy.
Polska Fabryka Mebli pozwoli zaprezentować możliwości polskich producentów maszyn i narzędzi do obróbki drewna, zrzeszonych w Stowarzyszeniu DROMA, w zakresie kompleksowych rozwiązań wyposażenia technologicznego dla małych i średnich przedsiębiorstw sektora drzewnego i meblarskiego.
Trzy wydarzenia – jedna data!
Tegorocznym wrześniowym targom DREMA towarzyszyć będą dwie imprezy branżowe: Międzynarodowe Targi Komponentów do Produkcji Mebli FURNCIA oraz Międzynarodowe Targi Tkanin Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SoFab. W jednym miejscu i czasie skumulowane zostaną więc najważniejsze firmy dla Polskiej branży meblowej. Łatwiejszy dostęp do kompleksowej oferty technologicznej i nowości rynkowych z Polski, Europy i Świata, sprawi że zdobycie informacji, porównanie oferty, a także wybór kontrahenta stanie się jeszcze bardziej przystępny.
Więcej informacji na www.drema.pl
Źródło: http://www.drema.pl
Najnowsze wiadomości
Polska jest największym eksporterem okien i drzwi w UE. A wyniki branży będą dalej rosnąć
Polska jest największym europejskim producentem okien i drzwi, a także numerem 1 pod względem wartości eksportu wśród krajów UE. W 2020 r., mimo szalejącej pandemii Covid-19, rodzima branża okazała się „koronaodporna”. Widać to szczególnie po wynikach eksportu – wynika z analizy publicznego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny. Według danych GUS, w 2020 r. wartość eksportu okien i drzwi wyni
Data: 2021-04-02
Robotyzacja w drukarni. Kto może skorzystać z pomocy mechanicznych pomocników?
Bezobsługowe drukowanie i wycinanie o dowolnej porze dnia i nocy – to główne zalety wdrożenia robotów przemysłowych w dziedzinie poligrafii. Jak przekonują eksperci, roboty oznaczają zwiększoną produktywność, znaczną redukcję kosztów produkcji oraz odciążenie pracowników. Kto może skorzystać z ich pomocy? Choć kojarzą się futurystycznie, roboty przemysłowe to wcale nie taki nowy wynalazek. Ich
Data: 2021-03-30
W lutym produkcja przemysłowa wyższa niż przed rokiem
Jak informuje Główny Urząd Statystyczny (GUS), w lutym br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 2,7% w porównaniu z lutym ubiegłego roku. Jak informuje GUS, w lutym 2020 zanotowano wzrost o 4,8% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, natomiast w porównaniu ze styczniem br. wzrosła o 4,3%. W okresie styczeń – luty br. produkcja sprzedana przemysłu była o 2,0% wyższa w p
Data: 2021-03-26