Agritechnica 2015: Pięć srebrnych medali dla CLAAS

Agritechnica 2015: Pięć srebrnych medali dla CLAAS
Agritechnica 2015: Pięć srebrnych medali dla CLAAS

CLAAS ponownie cieszy się z sukcesu swoich najnowszych produktów, które zaprezentuje na Agritechnica 2015. Jury nagrodziło pięcioma srebrnymi medalami innowacje stworzone przez inżynierów z firmy CLAAS.

System czyszczenia 3D w maszynach CLAAS był już ogromnym osiągnięciem w procesie kompensacji pochylenia poprzecznego młóconego materiału. Podczas tego procesu aktywna kontrola górnego sita redukowała układanie się materiału po jednej stronie. "Nowy system czyszczenia 4D to system wspomagania operatora w kombajnach hybrydowych z serii LEXION 700, który pozwala wykorzystać całkowity potencjał kombajnu zbożowego nawet na wzdłużnych czy poprzecznych zboczach", wyjaśnia Klaus Schäfer z Działu Zarządzania Produktem w firmie CLAAS Selbstfahrende Erntemaschinen GmbH. "Może stanowić alternatywę dla systemów ze skomplikowanymi wychylnymi osiami, jak na przykład MONTANA. Dzięki temu systemowi możliwe jest użycie kombajnów LEXION z systemem jezdnym TERRA TRAC na zboczach bez żadnych ograniczeń." System czyszczenia 4D zaczyna działać już na poziomie oddzielania i dzięki temu redukuje potrzebę czyszczenia do minimum. Składa się z dwóch elementów sterowania: otwierania klapy rotorów zależnego od nachylenia maszyny oraz automatycznej wentylacji.

Automatyczny system monitorowania przepływu masy w nowym kombajnie LEXION 700, monitoruje cały przepływ materiału od przyrządu żniwnego do rozdrabniacza. System pomaga kierowcy rozpoznać złe ustawienie i/lub problemy przepływu materiału na wczesnym etapie, wspomagając kierowcę do korzystania z kombajnu na optymalnym poziomie wydajności. Aby to zrobić, system stale monitoruje i porównuje dane z silnika, układu omłotu APS i oddzielania ROTO PLUS. Gdy tylko pojawi się problem, kanał wciągający, przyrząd żniwny oraz system wyładunku materiału ze zbiornika są natychmiast automatycznie wyłączane, podczas gdy hamulec przyrządu roboczego jest także aktywowany pozwala to na krótką przerwę w pracy zamiast awarii.

MCC MAX to nowy system kondycjonowania kukurydzy w sieczkarni samojezdnej JAGUAR. Wałki zgniatacza ziaren MCC MAX zostały zaprojektowane w celu kondycjonowania kukurydzy o długości między 7,0 a 22,0 mm, które są najpopularniejszymi wymiarami cięcia. Wałki posiadają profil piłokształtny oraz każdy 30 segmentowych pierścieni. Pozycja oraz specjalna geometria pierścieniowa segmentów oznacza nie tylko, że materiał jest poddawany siłom tarcia, ale również siłom tnącym oraz rozrywającym. To pozwala zintensyfikować kondycjonowanie ziaren tak samo dobrze jak rozdrabniać łodygi roślin. W porównaniu do konwencjonalnych zgniataczy ziaren. MCC MAX jest odpowiedni do szerszego zakresu długości sieczki oraz procentowej zawartości suchej masy, gdzie wciąż zostają zachowane doskonałe warunki kondycjonowania. "Zwiększone zgniatanie ziaren zwiększa jakość trawienną kiszonki z kukurydzy. To pozwala zwiększyć produkcję mleka z kiszonki oraz zredukować ilość dodatków paszowych", wyjaśnia Alexander Kirchbeck z Działu Zarządzania Produktem w CLAAS Selbstfahrende Erntemaschinen GmbH.

Dzięki systemowi (AUTOMATIC PRESSURE CONTROL) w nowych prasach kostkujących QUADRANT 5200 oraz 4200, nawet niedoświadczeni operatorzy mogą teraz osiągać maksymalną wydajność prasy oraz mogą prasować bele o jednakowej gęstości zachowując odpowiednią jakość prasowanego materiału. W przeciwieństwie do poprzedniego systemu sprawdzania stopnia sprasowania, obecnie CLAAS po raz pierwszy również sprawdza jakość sznurka jako dodatkowego parametru oceniającego pracę całej maszyny. Jak tylko system rozpozna, że określone wartości parametrów dla maksymalnego obciążenia zostaną osiągnięte albo wykryje przeciążenie ramy, ciśnienie prasowania zostaje automatycznie oraz odpowiednio redukowane póki sytuacja przeciążenia nie zostanie rozwiązana. Po tym system automatycznie przestawia parametry na swoje początkowe ustawienia. Jakość (m/kg) a tym samym maksymalne obciążenie jest kontrolowane przez operatora poprzez terminal. To, w rezultacie, określa maksymalne ciśnienie sprasowania przy odpowiedniej jakości. APC (AUTOMATIC PRESSURE CONTROL) nie jest dostępne w Wielkiej Brytanii.
Do teraz, przejazdy na polu maszynami rolniczymi były zawsze układane względem najdłuższych i/lub najprostszych krawędzi pola w oparciu o lata praktyki oraz z przyzwyczajenia. Wraz z systemem optymalizacji przejazdów, obecnie po raz pierwszy jest możliwe opracowanie optymalnej trasy dla każdego pola oraz obliczenie czasu jaki zajmie taki przejazd. Moduł oprogramowania może również podzielić pole na obszary, co może pozwolić na optymalizację pracy. Kalkulacja wyników pozwala szacować czas w jakim zostanie dana praca wykonana. " Średnio, czas pracy zostaje zredukowany o 6%", przedstawia Josef Maier z CLAAS E-Systems. "Pozwala to tworzyć kolejny rozdział w zwiększaniu wydajności: na polu oraz w czasie codziennego planowania pracy." Wyliczone przejazdy mogą być wyświetlone na każdym komputerze typu PC albo na tablecie czy również być wydrukowane.

Źródło: http://www.maszynydlafarmera.pl/informacje/aktualnosci/2939-agritechnica-2015-piec-srebrnych-medali-dla-claas

Najnowsze wiadomości
Polska jest największym eksporterem okien i drzwi w UE. A wyniki branży będą dalej rosnąć

Polska jest największym europejskim producentem okien i drzwi, a także numerem 1 pod względem wartości eksportu wśród krajów UE. W 2020 r., mimo szalejącej pandemii Covid-19, rodzima branża okazała się „koronaodporna”. Widać to szczególnie po wynikach eksportu – wynika z analizy publicznego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny. Według danych GUS, w 2020 r. wartość eksportu okien i drzwi wyni

Data: 2021-04-02

Robotyzacja w drukarni. Kto może skorzystać z pomocy mechanicznych pomocników?

Bezobsługowe drukowanie i wycinanie o dowolnej porze dnia i nocy – to główne zalety wdrożenia robotów przemysłowych w dziedzinie poligrafii. Jak przekonują eksperci, roboty oznaczają zwiększoną produktywność, znaczną redukcję kosztów produkcji oraz odciążenie pracowników. Kto może skorzystać z ich pomocy? Choć kojarzą się futurystycznie, roboty przemysłowe to wcale nie taki nowy wynalazek. Ich

Data: 2021-03-30

W lutym produkcja przemysłowa wyższa niż przed rokiem

Jak informuje Główny Urząd Statystyczny (GUS), w lutym br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 2,7% w porównaniu z lutym ubiegłego roku. Jak informuje GUS, w lutym 2020 zanotowano wzrost o 4,8% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, natomiast w porównaniu ze styczniem br. wzrosła o 4,3%. W okresie styczeń – luty br. produkcja sprzedana przemysłu była o 2,0% wyższa w p

Data: 2021-03-26