Agregaty prądotwórcze Pramac

Agregaty prądotwórcze Pramac
Agregaty prądotwórcze Pramac

W kategorii agregatów przenośnych Pramac oferuje urządzenia wyposażone w benzynowe silniki Honda. Najbardziej popularne serie agregatów przenośnych to klasy E i ES (ta druga wyposażona w duży zbiornik paliwa zapewniający autonomię na wiele godzin pracy).

Dla najbardziej wymagających użytkowników przeznaczone są urządzenia klasy S z pełnym spektrum dostępnego wyposażenia dodatkowego, począwszy od zwykłego panelu SZR, a na rozwiązaniu SAS (Sensitive Auto Start) skończywszy. SAS pozwala automatycznie uruchomić agregat po włączeniu podpiętego urządzenia elektrycznego i wyłączyć go po wyłączeniu tegoż urządzenia. Dzięki temu oszczędza się paliwo i środowisko. Dla zainteresowanych agregatami przenośnymi z napędem diesla dostępne są maszyny wykorzystujące silniki Yanmar, Hatz oraz Ruggerini.W kategorii agregatów stacjonarnych Pramac oferuje urządzenia w zakresie mocy od 15 do 2600 kVA wykonane w oparciu o podzespoły najlepszych światowych dostawców. Instaluje m.in. silniki Yanmar, Deutz, Perkins, Volvo, MTU, Mitsubishi oraz prądnice Meccalte, Stamford, Linz i Marelli. Dostępne są agregaty na specjalne zamówienie. Ich projektowaniem i produkcją zajmuje się specjalnie do tego celu przeznaczona fabryka Pramac we Włoszech.

Agregaty Pramac doskonale nadają się do zasilania wszelkiego rodzaju urządzeń budowlanych. Mogą również stanowić podstawowy element systemów zasilania awaryjnego w budynkach. Każdy agregat wyposażony jest w panel sterujący, monitorujący jego pracę oraz zabezpieczenia powodujące włączenie alarmu lub przerwanie pracy w krytycznej sytuacji.

Operator może na bieżąco kontrolować pracę agregatu obserwując dane pojawiające się na wskaźnikach i wyświetlaczu. Ofertę agregatów uzupełniają maszty oświetleniowe umieszczone na podwoziach jezdnych, idealnie nadające się do prac w terenie. Przyszłość fi rmy Pramac również związana jest z energią. Firma postawiła na rozwój alternatywnych (ekologicznych) źródeł energii. W czwartym kwartale 2009 roku Pramac wprowadził na rynek panele fotowoltaiczne w technologii TFT Micromorph. Jest to obecnie jedna z najbardziej obiecujących i najszybciej rozwij ających się technologii, już dzisiaj oferująca znacznie większe możliwości użytkowe niż ogólnie dostępne klasyczne moduły fotowoltaiczne wykonane w oparciu o krzem krystaliczny.

Jedną z największych zalet paneli jest możliwość ich pionowej integracji w budownictwie – można je zatem stosować jako elementy elewacji budynku realizując tym samym ideę „ekologicznych budowli”. Drugą ekologiczną innowacją Pramac są mikroturbiny wiatrowe z pionową osią obrotu. Projekt został stworzony we współpracy z biurem Philippe Starck. Podstawową zaletą tych turbin jest ich bezgłośność i niezależność od kierunku wiejącego wiatru. Obydwie te cechy powodują, że są doskonałe do miejskich zastosowań.

Źródło: http://www.forum-budowlane.pl/maszyny_budowlane_techniki_i_technologie?id=1223

Najnowsze wiadomości
Polska jest największym eksporterem okien i drzwi w UE. A wyniki branży będą dalej rosnąć

Polska jest największym europejskim producentem okien i drzwi, a także numerem 1 pod względem wartości eksportu wśród krajów UE. W 2020 r., mimo szalejącej pandemii Covid-19, rodzima branża okazała się „koronaodporna”. Widać to szczególnie po wynikach eksportu – wynika z analizy publicznego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny. Według danych GUS, w 2020 r. wartość eksportu okien i drzwi wyni

Data: 2021-04-02

Robotyzacja w drukarni. Kto może skorzystać z pomocy mechanicznych pomocników?

Bezobsługowe drukowanie i wycinanie o dowolnej porze dnia i nocy – to główne zalety wdrożenia robotów przemysłowych w dziedzinie poligrafii. Jak przekonują eksperci, roboty oznaczają zwiększoną produktywność, znaczną redukcję kosztów produkcji oraz odciążenie pracowników. Kto może skorzystać z ich pomocy? Choć kojarzą się futurystycznie, roboty przemysłowe to wcale nie taki nowy wynalazek. Ich

Data: 2021-03-30

W lutym produkcja przemysłowa wyższa niż przed rokiem

Jak informuje Główny Urząd Statystyczny (GUS), w lutym br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 2,7% w porównaniu z lutym ubiegłego roku. Jak informuje GUS, w lutym 2020 zanotowano wzrost o 4,8% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, natomiast w porównaniu ze styczniem br. wzrosła o 4,3%. W okresie styczeń – luty br. produkcja sprzedana przemysłu była o 2,0% wyższa w p

Data: 2021-03-26