Wyszukaj:
Zaawansowane
Ogłoszeń: 53849
Firm w katalogu: 4952

Reklama

Kontakt

Pomoc

Zaloguj
 
STRONA GŁÓWNA TWOJE KONTO DODAJ OFERTĘ KATALOG MASZYN KATALOG FIRM
Budowlane (10183)
Do drewna (5030)
Do metalu (7803)
Do przetwórstwa tworzyw sztucznych (1246)
Dziewiarskie, kaletnicze, włókiennicze (338)
Opakowaniowe (902)
Poligraficzne (1878)
Rolnicze (17842)
Spożywcze (883)
Transportowe (6210)
Automatyka (461)
Narzędzia (1069)
Usługi (4)
Surowce24.com
Języki:
Ładowanie kursów walut
--------- »
--------- »
--------- »
--------- »
Przeliczaj ceny na:
LEASING
DOTACJE
WIADOMOŚCI
TARGI
NOWINKI TECHNICZNE
ZDJĘCIA
WIDEO Z OGŁOSZEŃ
FILMY O MASZYNACH
O NAS
REGULAMIN
REKLAMA
KONTAKT
bankmaszyn.pl / Wydarzenia / Wiadomosci / WYCZAROWANE Z DREWNA


WYCZAROWANE Z DREWNA
2016-09-09

Wyczarowane z Drewna to jedyny w Polsce konkurs praktyczny, w którym udział biorą uczniowie szkół ponadpodstawowych o profilu drzewnym oraz uczniowie klas o profilu drzewnym w zespołach szkół zawodowych. Polega on na wykonaniu przedmiotu z drewna lub materiałów drewnopochodnych, który przemysłowo nie jest produkowany z tych surowców. Organizatorem konkursu jest Wydawnictwo Inwestor, wydawca pism branżowych Gazeta Przemysłu Drzewnego oraz Meblarstwo - Komponenty i Technologie, a współorganizatorem Międzynarodowe Targi Poznańskie.
Konkurs Wyczarowane z Drewna to duże wyzwanie dla uczniów, którzy mają okazję sprawdzić w nim swoją teoretyczną wiedzę na temat obróbki drewna i przekształcić ją realne dzieło sztuki. Liczą się tu przede wszystkim kreatywność uczestników oraz jakość wykonania przedmiotu. Konkursowe jury w ocenianiu prac będzie brało pod uwagę koncepcję, pomysłowość projektu oraz estetykę jego wykonania.
Wszystkie nadesłane w konkursie prace będą prezentowane na stoisku Wydawnictwa Inwestor podczas Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego Drema 2016, a wszyscy zainteresowani będą mogli obejrzeć je na żywo w dniach 13-16 września br. W ostatnim dniu targów nastąpi uroczyste wręczenie nagród. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się na stronie internetowej www.wyczarowanezdrewna.pl, a także na www.drema.pl.
Jak co roku, na uczestników konkursu czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez czołowych przedstawicieli sektora drzewnego i meblarskiego. Sponsorem nagród dla uczniów wyróżnionych prac jest firma Festool, która przygotowała m.in. zagłębiarkę, dwie akumulatorowe wiertarko-wkrętarki, wyrzynarkę, odkurzacz mobilny oraz lampkę roboczą. Swoje produkty dla uczniów zaoferowała też firma Högert Technik, przeznaczając na ten cel skrzynki narzędziowe, praktyczne narzędzia ręczne oraz osprzęt techniczny. Będzie też nagroda dla szkoły, w której autor zwycięskiej pracy zgłębiał fachową wiedzę i szlifował stolarskie umiejętności. Jej fundatorem jest firma PolishStyl, która przekazała dwie szczotkarki — dwuręczną i jednoręczną — wraz z pięcioma kompletami szczotek do każdej z nich. Ponadto klasa ucznia zwycięskiej pracy zostanie zaproszona na targi Drema w Poznaniu — największą imprezę branży drzewnej i meblarskiej nie tylko w Polsce, ale także w Europie Środkowo-Wschodniej, co będzie wyjątkową okazją do poznania najnowszych osiągnięć technologicznych w obróbce drewna. Wszystkie szkoły, które wezmą udział w konkursie, otrzymają bezpłatną prenumeratę miesięczników „Gazeta Przemysłu Drzewnego" i „Meblarstwo — Komponenty i Technologie".Źródło: www.drema.pl/pl/Skomentuj na forum
Forum

Copyright @ 2006-2014 Ekomer. All rights reserved Regulamin | Rejestracja | Logowanie
Wykonanie KOTNIS.pl