Wyszukaj:
Zaawansowane
Ogłoszeń: 53828
Firm w katalogu: 4942

Reklama

Kontakt

Pomoc

Zaloguj
 
STRONA GŁÓWNA TWOJE KONTO DODAJ OFERTĘ KATALOG MASZYN KATALOG FIRM
Budowlane (10183)
Do drewna (5031)
Do metalu (7782)
Do przetwórstwa tworzyw sztucznych (1245)
Dziewiarskie, kaletnicze, włókiennicze (337)
Opakowaniowe (903)
Poligraficzne (1878)
Rolnicze (17842)
Spożywcze (883)
Transportowe (6210)
Automatyka (461)
Narzędzia (1069)
Usługi (4)
Surowce24.com
Języki:
Ładowanie kursów walut
--------- »
--------- »
--------- »
--------- »
Przeliczaj ceny na:
LEASING
DOTACJE
WIADOMOŚCI
TARGI
NOWINKI TECHNICZNE
ZDJĘCIA
WIDEO Z OGŁOSZEŃ
FILMY O MASZYNACH
O NAS
REGULAMIN
REKLAMA
KONTAKT
bankmaszyn.pl / Wydarzenia / Wiadomosci / Podsumowanie Targów DREMA 2016


Podsumowanie Targów DREMA 2016
2016-09-23

13 września br. rozpoczęło się w Poznaniu największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie profesjonalistów z branży drzewno-meblarskiej – targi DREMA.
Międzynarodowe Targi Poznańskie stanęły na wysokości zadania i przygotowały spotkanie na najwyższym poziomie. Blisko 500 wystawców, fantastycznych stoisk oraz bogata oferta maszyn, urządzeń i narzędzi do obróbki drewna sprawia, że targi DREMA cieszą się ogromnym zainteresowaniem i są chętnie odwiedzane przez profesjonalistów z kraju i z zagranicy.
Oficjalne i uroczyste otwarcie targów nastąpiło o godz. 11.00 w Pawilonie 11 – powszechnie znanym jako Iglica. Po przemówieniach Wiceprezesa Zarządu Międzynarodowych Targów Poznańskich – Tomasza Kobierskiego, Prezesa Stowarzyszenia Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA – Andrzeja Półrolniczaka, oraz zaproszonych gości, wręczono 9 statuetek laureatom Złotego Medalu MTP, przekazano nagrody za najlepsze stoisko – Acanthus Aureus, jak również uhonorowano firmy obchodzące jubileusz istnienia (Gomad, Mat-Tar).
O godzinie 12.00 rozpoczęła się konferencja „Ograniczanie zagrożeń zawodowych w zakładach produkujących wyroby tartaczne i wyroby z drewna”, zorganizowana przez Państwową Inspekcję Pracy. Prelegenci omówili następujące tematy: zagrożenia w zakładach produkujących wyroby z drewna na podstawie wypadków przy obsłudze maszyn; wymagania bezpieczeństwa dla maszyn i urządzeń do obróbki drewna; metody ograniczania narażenia na czynniki szkodliwe pracowników tartaków i stolarni; dofinansowanie płatników składek na poprawę bezpieczeństwa i higieny pracy. Konferencja stanowiła oficjalną inaugurację kampanii „Włącz bezpieczeństwo przy obróbce drewna”, która ma miejsce właśnie podczas Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA, odbywających się w Poznaniu, w dniach 13-16 września br.
Ponadto cały dzień można było korzystać ze Strefy Wiedzy, przygotowanej przez portal Drewno.pl, podziwiać pokazy wózków widłowych, prace fachowców i studentów w pokazowych fabrykach mebli (Drema Dzieciom), jak również obserwować zmagania adeptów parkieciarstwa w ramach VII Warsztatów Branży Parkietów I Usług Parkieciarskich (Strefa Parkietu), czy zawodników biorących udział w XV edycji Mistrzostw We Wbijaniu Gwoździ.

Drugiego dnia wszystkie prezentowane urządzenia i maszyny cieszyły się dużym zainteresowaniem, jednak szczególnie kilka stoisk  przyciągnęło zdecydowanie większą uwagę profesjonalistów. Wśród nich można wyróżnić przestzrenie przygotowane przez takie firmy, jsk: Homag, Felder, Teknika, IMA Polska, Schelling, IMAC, Weinig, Sempre, SCM.
Organizatorzy, poza kompleksową ofertą wystawienniczą blisko 500 firm,  zapewnili możliwość wzbogacenia się o specjalistyczną wiedzę i nawiązania perspektywicznych kontaktów z kontrahentami z Polski i rynków zagranicznych.
W drugi dzień trwania targów DREMA 2016 sporym zainteresowaniem cieszyła się przestrzeń zorganizowana przez Stowarzyszenie Parkieciarzy Polskich – warsztaty, pokazy i seminaria były okazją do prezentacji aktualnych technik, rozwiązań i narzędzi stosowanych w branży parkietów i usług parkieciarskich. Ponadto duży ruch panował także na stoisku portalu Drewno.pl, gdzie, poza wysłuchaniem wykładów, można było spróbować swoich umiejętności na profesjonalnym symulatorze wielozadaniowych maszyn leśnych typu harvester i forwarder, sprawdzić wiek drzewa, zaprezentować swoje umiejętności: brakarza surowca drzewnego, brakarza tarcicy konstrukcyjnej, rozpoznawania gatunków drewna, chorób drewna (przewidziane nagrody). Zwiedzający mieli także szansę dowiedzieć się o nowych metodach uszlachetniania drewna – bezpyłowa strukturyzacja drewna – policzkowanie.
Na stoisku Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego nikt nie przeszedł obojętnie obok eksponatu wspaniałej, drewnianej łodzi – repliki szkuty z XV wieku, wykonanej w całości z drewna przez Wacława Witkowskiego z firmy Tartak Witkowscy z Rychłowic k/Wielunia. Widać też już było pierwsze meble tworzone w pokazowych fabrykach mebli w ramach projektu Drema Dzieciom.
Dla fanów lakiernictwa, z inicjatywy czasopisma Lakiernictwo Przemysłowe, przez cały dzień trwały pokazy lakiernicze na powierzchni demonstracyjnej – poligon umiejętności.
Cieszy fakt, że Poznań jest tak licznie odwiedzany, i przyciąga kontrahentów z Polski, jak i z zagranicy. Blisko połowa wystawców prezentujących swoje technologie, maszyny i rozwiązania to firmy z całego świata, m.in. z : Austrii, Belgii, Białorusi, Chin, Czech, Danii, Estonii, Finlandii, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Indii, kanady, Korei Południowej, Litwy, Niemiec, Portugalii, Rosji, Rumunii, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, Ukrainy, USA, Wielkiej Brytanii oraz Włoch.
Warto podkreślić, że Wicepremier i Minister Rozwoju Mateusz Morawiecki gościł na Ogólnopolskim Kongresie Meblarskim „Polskie meble – konkurencyjna Polska”, odbywającym się w trakcie trwania Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA. Zwiedzał też ekspozycję, rozmawiał z wystawcami, na koniec swojej wizyty wygłosił przemówienie w przestrzeni Polskiej Fabryki Mebli, gdzie podkreślił, że: Branża meblarska jest naszym polskim sukcesem. Jesteśmy szóstym eksporterem na  świecie i trzecim w Europie po Włoszech i Niemczech. W ciągu dwóch, trzech lat mamy szansę stać się europejskim numerem jeden. To jest nasz cel. Chcemy, żeby polskie meble były eksportowane na cały świat  z etykietą „Made in Poland”. Etykietą, która będzie świadczyła o ich jakości i znakomitym wzornictwie.

Minione cztery dni obfitowały w niezliczone rozmowy i biznesowe spotkania. Poza poznawaniem szerokiej oferty ekspozycyjnej, można było podnieść swoje kompetencje poprzez udział w warsztatach (Strefa Parkietu), pokazach (Poligon Prezentacji Lakierniczych, pokazy wózków widłowych) czy konferencjach (Strefa Wiedzy).
Piątek minął także pod znakiem wyłonienia laureatów konkursu Wyczarowane z Drewna, jak i poznania nowego Mistrza Polski we Wbijaniu Gwoździ. Karol Sałek, Dominik Soboń i Bartłomiej Suwała zostali zwycięzcami konkursu Wyczarowane z drewna, natomiast Maciej Głowacki zyskał tytuł mistrza Polski we wbijaniu gwoździ.
Sukcesem okazała się także tegoroczna edycja projektu Drema Dzieciom - za sprawą dwóch pracujących fabryk, których poczynania można było obserwować przez 4 dni trwania targów, udało przekazać się na cele charytatywne 10 kompletów mebli dziecięcych!
Pragniemy serdecznie podziękować Wystawcom, Zwiedzającym, gościom specjalnym i prelegentom za udział w tegorocznej edycji targów DREMA w sercu Wielkopolski. Jesteśmy zaszczyceni, że współtworzyli ją Państwo z nami.
Mamy nadzieję, że wydarzenie przyczyniło się do wymiany doświadczeń w gronie specjalistów, a rozmowy, które przeprowadzili Państwo na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, przyniosą Państwa firmom wymierne efekty.
Dziękujemy za obecność! Do zobaczenia za rok!
Kolejna edycja targów DREMA, FURNICA i SOFAB już w dniach 19-22 września
2017 r. Zapraszamy!Źródło: www.drema.pl/pl/Skomentuj na forum
Forum

Copyright @ 2006-2014 Ekomer. All rights reserved Regulamin | Rejestracja | Logowanie
Wykonanie KOTNIS.pl