Wyszukaj:
Zaawansowane
Ogłoszeń: 53715
Firm w katalogu: 5060

Reklama

Kontakt

Pomoc

Zaloguj
 
STRONA GŁÓWNA TWOJE KONTO DODAJ OFERTĘ KATALOG MASZYN KATALOG FIRM
Budowlane (10166)
Do drewna (5033)
Do metalu (7796)
Do przetwórstwa tworzyw sztucznych (1232)
Dziewiarskie, kaletnicze, włókiennicze (340)
Opakowaniowe (912)
Poligraficzne (1758)
Rolnicze (17843)
Spożywcze (886)
Transportowe (6203)
Automatyka (468)
Narzędzia (1068)
Usługi (10)
Surowce24.com
Języki:
Ładowanie kursów walut
--------- »
--------- »
--------- »
--------- »
Przeliczaj ceny na:
LEASING
DOTACJE
WIADOMOŚCI
TARGI
NOWINKI TECHNICZNE
ZDJĘCIA
WIDEO Z OGŁOSZEŃ
FILMY O MASZYNACH
O NAS
REGULAMIN
REKLAMA
KONTAKT
bankmaszyn.pl / Wydarzenia / Wiadomosci / Forum: Komentarze


Komentowanie artukułu

DREMA 2018 – DZIEŃ DRUGI I TŁUMY W PAWILONACH!
2018-09-13

Dobiegł końca drugi dzień bloku targów DREMA, Furnica i Sofab. Profesjonalnie przygotowana ekspozycja nowoczesnych technologii, maszyn i narzędzi dla branży drzewnej i meblarskiej, jak również szereg wydarzeń towarzyszących przyciągnęły do Poznania ogromną liczbę specjalistów z sektora obróbki drewna. Zdecydowanie na większości stoisk można było usłyszeć: to był bardzo dobry dzień!

Blisko 500 wystawców związanych z przemysłem drzewnym i meblarskim prezentuje w 9 pawilonach rozwiązania związane z obróbką drewna, przemysłem meblarskim i tartacznym, energią z drewna. Ich uzupełnieniem są maszyny do rozkroju i szycia tkanin, komponenty do produkcji mebli oraz akcesoria meblowe, jak również kleje i lakiery. Osobną przestrzeń stanowi Pawilon Promocji Drewna - wyjątkowa przestrzeń do kreowania i rozwoju biznesu związanego z obróbką drewna oraz pokazania potencjału drzemiącego w surowcu drzewnym.
W środę, 12 września – drugi dzień targów DREMA, bardzo intensywnie zapowiadał się program wydarzeń i zaplanowanych atrakcji. Odbyła się konferencja „Biomasa w przemyśle drzewnym”, zorganizowana przez Magazyn Biomasa, podczas której zostały omówione m.in. tematy przetwarzania i spalania biomasy, rozwój rynku pelletu i zagrożenia, z jakimi mogą się spotkać przetwórcy drewna. Oprócz możliwości wysłuchania interesujących prelekcji, odwiedzający targi przez cały okres trwania targów mają okazję porozmawiać z przedstawicielami Polskiej Rady Pelletu, a także z producentami biomasy i technologii do jej przetwarzania. Na stoisku nie brakuje też ofert producentów kotłów i palników pelletowych, a także wytwórców drzewnego granulatu.  Również ciekawe okazały się wykłady w ramach Poligonu Umiejętności Lakierniczych, przedstawione przez specjalistów branży obróbki materiałów z drewna: Kundig Polska, Polish styl, Eurotom, Nestro czy ICA Polska. W strefie przez wszystkie dni targowe działa interaktywna wystawa urządzeń do obróbki powierzchni oraz produktów dedykowanych lakierowaniu drewna, która daje szansę na przetestowanie nowoczesnych rozwiązań w praktyce. Aby przybliżyć tematykę bezpieczeństwa w procesie projektowania, budowy i użytkowana maszyn, firma RaControl przygotowała cykliczne seminaria, które odbywają się codziennie w pawilonie 3 o godz. 12.30. Program został ukierunkowany na osoby zajmujące się polityką bezpieczeństwa oraz bieżącą oceną parku maszynowego w przemyśle drzewnym i meblarskim, a wystąpienia odbywają się pod hasłem: „Przemysł drzewny i meblarski - bezpieczny park maszynowy w kontekście obowiązującej Dyrektywy Maszynowej oraz idei Przemysłu 4.0”. W drugim dniu targów miał miejsce Ogólnopolski Kongres Meblarski „POLSKIE MEBLE – KONKURENCYJNA POLSKA”. Tegoroczne spotkanie liderów krajowego przemysłu meblarskiego odbyło się pod hasłem „Globalne standardy – globalna konkurencja”. Odwiedzający teren targowy mogli także wziąć udział w B2B Wood Meetings – spotkaniach kooperacyjnych, których celem jest prezentacja firm i kojarzenie partnerów biznesowych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wciąż wydarzenia: DREMA Tools, Studio na żywo Dom i Drewno z transmisją live na kanał YouTube DremaTV oraz wydarzenie na portalu Facebook: DREMA i DremaSilesia – targi dla branży drzewnej i meblarskiej, warsztaty z zakresu kreowania mebli skrzyniowych i tapicerowanych InfoTEC Workshop, wystawa DREMA Design, Strefa Wiedzy Drewno.pl, Strefa Parkietu, Drema Dzieciom z dwoma fabrykami na żywo, Mistrzostwa Polski We Wbijaniu Gwoździ oraz ekspozycja prac konkursowych Wyczarowane z Drewna czy Starcie Mistrzów.

Targi DREMA, Furnica i Sofab potrwają do piątku, 14 września. Serdecznie zapraszamy do Poznania! Więcej informacji: www.drema.pl

Źródło: WWW.DREMA.PL

Napisz komentarz

Tytuł
Treść komentarza
Podpis
Copyright @ 2006-2014 Ekomer. All rights reserved Regulamin | Polityka cookies | Rejestracja | Logowanie
Wykonanie KOTNIS.pl