Wyszukaj:
Zaawansowane
Ogłoszeń: 53715
Firm w katalogu: 5060

Reklama

Kontakt

Pomoc

Zaloguj
 
STRONA GŁÓWNA TWOJE KONTO DODAJ OFERTĘ KATALOG MASZYN KATALOG FIRM
Budowlane (10166)
Do drewna (5033)
Do metalu (7796)
Do przetwórstwa tworzyw sztucznych (1232)
Dziewiarskie, kaletnicze, włókiennicze (340)
Opakowaniowe (912)
Poligraficzne (1758)
Rolnicze (17843)
Spożywcze (886)
Transportowe (6203)
Automatyka (468)
Narzędzia (1068)
Usługi (10)
Surowce24.com
Języki:
Ładowanie kursów walut
--------- »
--------- »
--------- »
--------- »
Przeliczaj ceny na:
LEASING
DOTACJE
WIADOMOŚCI
TARGI
NOWINKI TECHNICZNE
ZDJĘCIA
WIDEO Z OGŁOSZEŃ
FILMY O MASZYNACH
O NAS
REGULAMIN
REKLAMA
KONTAKT
bankmaszyn.pl / Wydarzenia / Nowinki techniczne / Forum: Komentarze


Komentowanie artukułu

Technologie jutra stają się rzeczywistością – podsumowanie targów DREMA 2017
2017-10-06

Polska nazywana jest potęgą drzewno-meblarską. Fakt ten potwierdzony został podczas tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi Dla Przemysłu Drzewnego
i Meblarskiego DREMA 2017, która pod względem kompleksowej ekspozycji, ilości wystawców
i prezentacji najnowocześniejszych rozwiązań dla przemysłu związanego z obróbką drewna była rekordowa!
W dniach 12-15 września 2017 powierzchnia Międzynarodowych Targów Poznańskich stała się wielkim międzynarodowym przeglądem dorobku przemysłowego, podczas którego rodzimi oraz zagraniczni liderzy zademonstrowali innowacje technologiczne stosowane w branży leśno-drzewnej, meblarskiej i w sektorach współpracujących. W ramach targów DREMA pokazano blisko 50 nowości rynkowych, przyznano 11 Złotych Medali MTP, odbyła się premiera filmu „Polskie Drewno”, a odwiedzający mogli korzystać z dedykowanej aplikacji mobilnej DREMA App. 7 pawilonów wystawienniczych oraz teren otwarty tętniły życiem i były w pełni zagospodarowane przez nowoczesne maszyny, nowatorskie produkty i udoskonalone rozwiązania, które znacząco podnoszą jakość i wydajność pracy i sprawiają, że firmy z branży stają się mocno konkurencyjne, a gospodarka nabiera rozpędu.
- W ostatnich czasach świat się zmniejszył, a Polska nabrała dużego znaczenia. Nasza branża meblowa i drzewna szeroko pojęta jest w czołówce europejskiej, a nawet światowej, więc zapotrzebowanie na wysoce zaawansowane maszyny jest bardzo duże – podkreśla Marek Kot, z IMA Schelling Group.
Arena dla liderów
Przez cztery dni na targach Drema 2017 można było zapoznać się z ofertą wszystkich firm, które liczą się w branży drzewno-meblarskiej. Poznań od lat przyciąga liderów rynku i z roku na rok ekspozycja jest coraz bogatsza, a stoiska coraz większe i bardziej pokaźne. Tegoroczna edycja targów okazała się być bardzo udaną – na powierzchni wystawienniczej 23 600 m2, zaprezentowało się ponad 380 wystawców, a teren Międzynarodowych Targów Poznańskich odwiedziło łącznie 15 800 uczestników bloku targów DREMA FURNICA SOFAB. Razem z odbywającymi się w tym samym czasie Międzynarodowymi Targami Komponentów do Produkcji Mebli FURNICA i Międzynarodowymi Targami Materiałów Obiciowych i Komponentów do Produkcji Mebli Tapicerowanych SOFAB na ekspozycji swoją innowacyjną ofertę przedstawiło łącznie ponad 500 firm i marek z 25 krajów: Austrii, Belgii, Chin, Czech, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Kanady, Korei Południowej, Litwy, Niemiec, Norwegii, Polski, Rumunii, Serbii, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, Tajwanu, Turcji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Włoch.
- Nasze stoisko jest o 200 m większe niż w roku ubiegłym, wzrost widać na całych targach: jest więcej hal, więcej wystawców, stoiska są bogatsze, oceniamy te targi bardzo dobrze. Nowe kontakty które żeśmy zawarli, kontakty bieżące z naszymi Klientami są bardzo obiecujące. My się bardzo cieszymy, że wystawiamy się na targach DREMA. Nie wyobrażamy sobie, aby tutaj nie być – tak targi DREMA 2017 podsumowuje Damian Bizoń z Felder Group Polska.
Siła stowarzyszeń!
O prestiżu targów DREMA świadczy fakt, że jest to jedyne w Polsce i jedno z kilkunastu na świecie branżowych wydarzeń popieranych przez Europejską Federację Producentów Maszyn do Obróbki Drewna EUMABOIS. Bliska współpraca z wiodącymi stowarzyszeniami z branży drzewnej i meblarskiej (Stowarzyszenie Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA, Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego, Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy, Stowarzyszenie Producentów Płyt Drewnopochodnych w Polsce, Ogólnopolska Izba Gospodarcza Producentów Mebli) pozwoliła przygotować niezwykle atrakcyjne pod kątem tak wizualnym, jak i merytorycznym, czterodniowe spotkanie dla przedstawicieli szeroko pojętej branży obróbki drewna i producentów mebli. Ponadto, tegoroczna edycja targów DREMA 2017 została objęta Honorowym Patronatem Ministerstwa Rozwoju.
- Branża potrzebuje nowoczesnych technologii i nowoczesnych maszyn. Staramy się jako polscy producenci sprostać tym wyzwaniom, wyzwaniom - które wyznacza również trend światowy. Na targach DREMA są liderzy światowi, jeśli chodzi o dostawców technologii, dostawców maszyn i narzędzi do obróbki drewna. I żeby sprostać tym wyzwaniom, sprostać konkurencji, my też musimy się rozwijać, musimy patrzyć w przyszłość, wdrażać w naszych firmach najnowsze rozwiązania konstrukcyjne i technologiczne – zaznacza Andrzej Półrolniczak, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi Do Obróbki Drewna DROMA.
Promocja drewna
Idea Pawilonu Promocji Drewna, zapoczątkowana podczas poprzednich targów, kontynuowana była także i w tym roku w znacznie szerszym wymiarze. Celem była popularyzacja firm i instytucji działających w obszarze drzewnym i meblarskim. Goście obecni podczas targów DREMA mieli szansę na zapoznanie się z działalnością m.in. branżowych stowarzyszeń zagranicznych (AHEC – American Hardwood Export Council, Malaysian Timber Council, Föreningen Svenskt Trätekniskt Forum, QWEB – Quebec Wood Export Bureau oraz Moelven z Norwegii), dzięki czemu tegoroczna edycja Pawilonu Promocji Drewna nabrała mocno międzynarodowego charakteru i pozwoliła zwiedzającym zdobyć wiedzę o rynkach zagranicznych i nawiązać perspektywiczne kontakty biznesowe. Ciekawostką były prezentacje sposobów walki ze smogiem i promocja czystego spalania biomasy pochodzenia leśnego, przedstawiane przez Komitet Antysmogowy.
- Firmy drzewne, które mają swoje siedziby w Polsce, mogą przerobić prawie dowolną ilość drewna. I to jest nasze największe wyzwanie – ciągłość dostaw, systematyczność no i oczywiście cena – taki cel działania stawia przed Polską Izbą Gospodarczą Przemysłu Drzewnego Dyrektor Marketingu - Rafał Szefler.

Pomysł ponad wszystko
Oprócz bogatej oferty wystawienniczej, o sile Międzynarodowych Targów Maszyn i Narzędzi dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA stanowiła idea spotkań, rozmów biznesowych i wymiana doświadczeń. Towarzyszyły im liczne wydarzenia – 11 przestrzeni specjalnych, w skład których wchodziły: pracujące fabryki akcji DREMA Dzieciom i Seniorom, Strefa Parkietu, Strefa Wiedzy, Strefa Designu, Strefa Rozmów B2B, Poligon Prezentacji Lakierniczych, pokazy wózków widłowych, pokazy cięcia kłody, Komitet Antysmogowy, Wyczarowane z Drewna, Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ. Tegoroczna akcja charytatywna Drema Dzieciom i Seniorom była niezwykła - w trakcie trwania targów DREMA 2017 wykonano łącznie 15 zestawów mebli dla dzieci i seniorów, które przekazane zostały Caritas Archidiecezji Poznańskiej i trafią do najbardziej potrzebujących placówek. Warto również podkreślić nowość – Design w Drewnie. To przestrzeń zajmująca ok. 300 m2, przygotowana we współpracy z partnerami: Inkubator InfoTEC i marką Pla[y]wood, Kronospan Szczecinek wraz z Wydziałem Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej, Handicraft, Jagram, Wiązary Burkietowicz i Polską Izbą Gospodarczą Przemysłu Drzewnego. Strefa Designu powstała z myślą, aby wspierać projektantów oraz ludzi z pasją, aby pomóc im wypromować nietuzinkowe pomysły i rozwiązania. Podczas targów DREMA można było podziwiać kreatywne instalacje oraz wystawę ponad 50 sztuk nieoczywistych eksponatów - mebli i przedmiotów codziennego użytku - wykonanych z drewna. Przedsięwzięcie wywarło pozytywne wrażenie na zwiedzających targi i cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.
Już dziś zapraszamy na kolejną edycję targów DREMA, która odbędzie się w Poznaniu we wrześniu 2018 r.

Źródło: drema.pl

Napisz komentarz

Tytuł
Treść komentarza
Podpis
Copyright @ 2006-2014 Ekomer. All rights reserved Regulamin | Polityka cookies | Rejestracja | Logowanie
Wykonanie KOTNIS.pl