Technologia DuraSeal nagrodzona

Technologia DuraSeal nagrodzona
Technologia DuraSeal nagrodzona

<b>Innowacyjna technologia Goodyeara zdobywcą nagrody Niemieckiego Stowarzyszenia Producentów Wyrobów Kauczukowych.</b>

Technologia Goodyear DuraSeal zdobyła nagrodę dla Produktu Roku 2009 Deutsche-Kautschuk-Gesellschaft e.V. (DKG) (Niemieckiego Stowarzyszenia Producentów Wyrobów Kauczukowych) w kategorii elastomerów. DKG wręczyło nagrodę, przyznawaną najlepszym i najbardziej innowacyjnym produktom, na Międzynarodowej Konferencji Producentów Wyrobów Kauczukowych w Norymberdze. Przyznając nagrodę jury DKG, w skład którego weszli eksperci branżowi, doceniło niezrównaną innowacyjność DuraSeal w sektorze wyrobów kauczukowych.

DKG jest stowarzyszeniem wspierającym badania i techniczne wykorzystanie naturalnego kauczuku oraz syntetycznych elastomerów. Wśród jego 1200 członków znajdują się najważniejsi przedstawiciele branży kauczukowej i firmy z tego sektora. Stowarzyszenie DKG zaprasza producentów i innowatorów, aby zgłaszali swoje produkty oraz idee do nagrody w kategorii Produkt Roku. Goodyear przedstawił technologię DuraSeal, będącą częścią koncepcji technologii Goodyear Max.

DuraSeal została stworzona z myślą o zastosowaniach w pojazdach do prac w przemyśle budowlanym i gospodarce odpadami, a jest z powodzeniem wykorzystywana w oponach Omnitrac do pojazdów ciężarowych. W oponach DuraSeal pod bieżnikiem znajduje się dodatkowa warstwa. Składa się ona ze specjalnej żółtej, żelowej mieszanki kauczuku. Przy uszkodzeniu opony przez ostry przedmiot, np. gwóźdź, żel wpływa w miejsce przebicia i tworzy nieprzepuszczalny dla powietrza korek. DuraSeal uszczelnia przebicie także, gdy gwóźdź zostanie wyciągnięty. Materiał uszczelnia wielokrotnie otwory do szerokości sześciu milimetrów. Dzięki tej technologii pojazdy z przebitą oponą pozostają sprawne do czasu jej naprawy lub bieżnikowania.

Przebicia opony w samochodach wykorzystywanych w gospodarce odpadami i na placach budów są bardzo częste. Naprawa lub wymiana ogumienia oraz związany z tym przestój oznacza duże koszty. Goodyear rozwiązał ten problem właśnie dzięki opracowaniu technologii DuraSeal.

„Jesteśmy dumni z otrzymania przez DuraSeal nagrody Produkt Roku 2009 w kategorii elastomerów, szczególnie z uznania innowacyjności naszej technologii. Ma ona dobrze ugruntowaną pozycję na rynku, a korzystający z niej klienci chwalą sobie parametry i osiągi opon DuraSeal. Przyznanie nam nagrody przez jury DKG pokazuje, jak ważna jest ta technologia dla przemysłu gumowego oraz dla naszych klientów” – powiedział Janusz Krupa, menedżer opon ciężarowych, rolniczych i przemysłowych Grupy Goodyear Polska.
Oferta opon do pojazdów użytkowych, autobusów i autokarów produkowanych przez Goodyear Tire & Rubber Company obejmuje ponad 400 różnych rodzajów w ponad 55 rozmiarach.

Wielu wiodących w świecie producentów pojazdów użytkowych montuje opony Goodyear jako wyposażenie fabryczne, w tym Volvo, Renault, Scania, DAF, MAN, Daimler Chrysler oraz Iveco. Goodyear jest również dostawcą opon dla wszystkich największych producentów przyczep. Dzięki rozwiązaniu Fleet First obejmującym serwis sieciowy TruckForce, pomoc drogową ServiceLine24h, Mobility - program ubezpieczenia, internetowy system zarządzania flotą FleetOnlineSolutions oraz system bieżnikowania Next Tread, Goodyear obecnie oferuje kompleksowy i najszerszy w całej branży oponiarskiej zakres usług dla flot transportowych.

Źródło: http://etransport.pl/wiadomosc,9017,technologia_duraseal_nagrodzona.html

Najnowsze wiadomości
Polska jest największym eksporterem okien i drzwi w UE. A wyniki branży będą dalej rosnąć

Polska jest największym europejskim producentem okien i drzwi, a także numerem 1 pod względem wartości eksportu wśród krajów UE. W 2020 r., mimo szalejącej pandemii Covid-19, rodzima branża okazała się „koronaodporna”. Widać to szczególnie po wynikach eksportu – wynika z analizy publicznego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny. Według danych GUS, w 2020 r. wartość eksportu okien i drzwi wyni

Data: 2021-04-02

Robotyzacja w drukarni. Kto może skorzystać z pomocy mechanicznych pomocników?

Bezobsługowe drukowanie i wycinanie o dowolnej porze dnia i nocy – to główne zalety wdrożenia robotów przemysłowych w dziedzinie poligrafii. Jak przekonują eksperci, roboty oznaczają zwiększoną produktywność, znaczną redukcję kosztów produkcji oraz odciążenie pracowników. Kto może skorzystać z ich pomocy? Choć kojarzą się futurystycznie, roboty przemysłowe to wcale nie taki nowy wynalazek. Ich

Data: 2021-03-30

W lutym produkcja przemysłowa wyższa niż przed rokiem

Jak informuje Główny Urząd Statystyczny (GUS), w lutym br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 2,7% w porównaniu z lutym ubiegłego roku. Jak informuje GUS, w lutym 2020 zanotowano wzrost o 4,8% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, natomiast w porównaniu ze styczniem br. wzrosła o 4,3%. W okresie styczeń – luty br. produkcja sprzedana przemysłu była o 2,0% wyższa w p

Data: 2021-03-26