Miniładowarki gąsienicowe

Miniładowarki gąsienicowe
Miniładowarki gąsienicowe

<b>Bobcat T110

Dzięki nowej opcji wyposażenia – systemowi sterowania Selectable Joystick Control (SJC) umożliwiającemu wybór funkcji joysticków – ładowarka Bobcat T110 oferuje obecnie najwyższą prędkość równą 13,5 km/h, i jest obecnie najszybszą kompaktową ładowarką gąsienicową w swojej klasie.</b>

Nowa prędkość maksymalna dostępna w opcji dwóch zakresów prędkości systemu SJC jest o 55% wyższa od prędkości w systemie z jednym zakresem prędkości i umożliwia skrócenie cyklów pomiędzy miejscami kopania i zrzutu oraz szybsze przemieszczanie się pomiędzy placami robót. Ponadto system zarządzania pozwala operatorowi dopasować prędkość jazdy do wymogów danego zadania, co służy do optymalizacji osiągów osprzętu oraz zapewnia jeszcze bardziej precyzyjne sterowanie ruchami maszyny w ograniczonej przestrzeni. System zarządzania prędkością można wykorzystać do wstępnego jej ustalenia podczas pracy z różnego rodzaju osprzętem, takim jak kultywatory, czy osprzęt do kopania rowów.

System SJC ładowarki T110 daje operatorowi wybór między sterowaniem obrotami silnika za pomocą rąk lub stóp. Aby zaspokoić różne potrzeby i preferencje, dostępne są także trzy ustawienia zmieniające czułość napędu i systemów sterowania ładowarki na ruchy joysticka. System SJC umożliwia także wybór między ręcznym sterowaniem ISO i konwencjonalnym sterowaniem burtowym H, oba tryby dostępne są na tych samych joystickach, wystarczy nacisnąć przełącznik w kabinie. Podczas sterowania ładowarką w trybie ISO lewy joystick steruje napędem, natomiast prawy służy do sterowania podnoszeniem i przechyłem. Przy sterowaniu ładowarką w trybie H ruchy lewego joysticka do przodu/tyłu sterują lewym napędem ładowarki, podczas gdy ruchy na boki sterują podnoszeniem. Ruchy do przodu/tyłu prawego joysticka sterują prawym napędem ładowarki, natomiast jego ruchy na boki sterują przechyłem. System SJC udostępnia łatwe sterowanie przednim, pomocniczym systemem hydraulicznym dzięki możliwości wyboru między przepływem zmiennym, powodującym pracę układów hydraulicznych z prędkością od wolnej do szybkiej oraz ciągłym, w którym przepływ oleju hydraulicznego do osprzętu jest stały. System SJC posiada także funkcję pływania, służącą do wyrównywania powierzchni gruntu.

Niewielkim rozmiarom (1,2 m szerokości i mniej niż 2,3 m długości bez osprzętu) i łatwości transportu nowej kompaktowej ładowarki gąsienicowej Bobcat T110 towarzyszą doskonały komfort operatora oraz wysoka wydajność we wszystkich warunkach pogodowych i przy każdym stanie podłoża. Wolnossący silnik wysokoprężny Kubota V2403 o mocy 31,2 kW przy 2200 obr./min. zapewnia znamionową nośność operacyjną równą 505 kg (ISO 14397-1) oraz udźwig statyczny o wartości 1443 kg. Gąsienice gumowe o szerokości 250 mm wywierają mały nacisk na podłoże wynoszący 0,32 kg/cm2 (31,7 kPa).

Opisywaną ładowarkę można wyposażyć w najnowszy osprzęt firmy Bobcat w postaci walców wibracyjnych. Przeznaczona do użytku na miniładowarkach ze sterowaniem burtowym, miniładowarkach gąsienicowych i ładowarkach o 4 kołach skrętnych, nowa seria walców wibracyjnych fi rmy Bobcat obejmuje pięć różnych modeli o szerokości walca od 122 do 203 cm. Zastępujące poprzednie modele o szerokości 122 i 183 cm, nowe modele o szerokości 122 i 185 cm są dostępne w wersji z bębnem okołkowanym lub gładkim. Dodatkowo, dla modeli w wersji okołkowanej o szerokości 122 i 175 cm, dostępny jest zestaw dodający powłokę gładką. Występujący tylko w wersji z bębnem gładkim, walec o szerokości 203 cm to nowa pozycja w serii, o parametrach porównywalnych do większych modeli będących w ofercie fi rmy Bobcat. Jednymi z wielu zalet nowych walców są: zwiększona siła dynamiczna umożliwiająca szybsze zagęszczanie; udoskonalone izolatory, pozwalające na utrzymanie stałej mocy, niezależnie od zastosowanej maszyny; zredukowane wibracje odczuwane przez operatora. Walce nowej serii są także trwalsze i wymagają mniej prac serwisowych.

<b>Ładowarki Takeuchi</b>

Takeuchi, japoński producent maszyn kompaktowych obok koparek już od ponad 20 lat wytwarza także ładowarki kompaktowe na podwoziu gąsienicowym. Obecnie producent oferuje trzy ładowarki kompaktowe: TL 220, TL 230 i TL 250. Dzięki wysokiej mocy oraz możliwości manewrowania w miejscach trudnodostępnych maszyny są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych ładowarek kompaktowych czy ładowarek kołowych.

Ładowarki mają w pełni hydrostatyczny napęd i są obsługiwane joystickami z hydraulicznym sterowaniem. Zostały skonstruowane z myślą o tym, aby bez problemu mogły sprostać wszelkim wyzwaniom podczas wykonywania codziennych robót nawet w najcięższych warunkach. Wysoka stabilność w połączeniu z dużą mocą hydrauliczną sprawiają, że ładowarki Takeuchi są bardzo wszechstronne. Masa miniładowaerk wynosi odpowiednio 2670/3325/4775 kg. Osiągany przez nie udźwig przejazdu 560/735/1120 kg oraz udźwig roboczy wynoszący 1600, 2100 oraz 3200 kg umożliwiają łatwy transport europalet w każdym terenie. Wysokość przeładunku 3205 mm ładowarki TL250 pozwala na załadowywanie i rozładowywanie wielkich ciężarówek, a także łatwe sztaplowanie palet z ciężkim ładunkiem.

Prędkość maksymalna wynosząca 10,4/11,1 km/h pozwala na pokonywanie dużych odległości w stosunkowo krótkim czasie. Wszystkie trzy ładowarki są seryjnie wyposażone w dodatkową instalację pod osprzęt o wysokiej mocy hydraulicznej. Do standardowego wyposażenia najnowszej generacji ładowarek należą m.in.: klimatyzacja, radio, automatyczny system ochrony silnika, automatyczny system odpowietrzania paliwa, zamknięta oszklona kabina, komfortowy amortyzowany fotel operatora oraz wciągana pod dach szyba przednia (TL 230 i TL 250). Dzięki zastosowaniu uchylnej kabiny wszystkie modele ładowarek Takeuchi są niezwykle łatwe w serwisowaniu, a bezpośredni i nieskomplikowany dostęp do wszystkich podzespołów skraca czas przestojów maszyn do niezbędnego minimum. Przestronna kabina operatora, przejrzysty panel sterowania oraz ergonomicznie położone joysticki to gwarancja pracy w komfortowych warunkach.

Kabina spełnia normy bezpieczeństwa FOPS/ROPS. Doskonała widoczność z kabiny została poprawiona przez zastosowanie pary dodatkowych lusterek wstecznych. Poręczny i łatwy w obsłudze system szybkozłącza umożliwia szybką wymianę osprzętu, co w znacznym stopniu zwiększa uniwersalność maszyn serii TL. Dzięki temu znajdują one zastosowanie na niemalże każdym placu budowy. Maszyny Takeuchi spełniają wymogi EU, posiadają certyfi katy CE, TÜV i TBG.

Źródło: http://www.forum-budowlane.pl

Najnowsze wiadomości
Polska jest największym eksporterem okien i drzwi w UE. A wyniki branży będą dalej rosnąć

Polska jest największym europejskim producentem okien i drzwi, a także numerem 1 pod względem wartości eksportu wśród krajów UE. W 2020 r., mimo szalejącej pandemii Covid-19, rodzima branża okazała się „koronaodporna”. Widać to szczególnie po wynikach eksportu – wynika z analizy publicznego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny. Według danych GUS, w 2020 r. wartość eksportu okien i drzwi wyni

Data: 2021-04-02

Robotyzacja w drukarni. Kto może skorzystać z pomocy mechanicznych pomocników?

Bezobsługowe drukowanie i wycinanie o dowolnej porze dnia i nocy – to główne zalety wdrożenia robotów przemysłowych w dziedzinie poligrafii. Jak przekonują eksperci, roboty oznaczają zwiększoną produktywność, znaczną redukcję kosztów produkcji oraz odciążenie pracowników. Kto może skorzystać z ich pomocy? Choć kojarzą się futurystycznie, roboty przemysłowe to wcale nie taki nowy wynalazek. Ich

Data: 2021-03-30

W lutym produkcja przemysłowa wyższa niż przed rokiem

Jak informuje Główny Urząd Statystyczny (GUS), w lutym br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 2,7% w porównaniu z lutym ubiegłego roku. Jak informuje GUS, w lutym 2020 zanotowano wzrost o 4,8% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, natomiast w porównaniu ze styczniem br. wzrosła o 4,3%. W okresie styczeń – luty br. produkcja sprzedana przemysłu była o 2,0% wyższa w p

Data: 2021-03-26