Finansowanie zakupu maszyny

Finansowanie zakupu maszyny
Finansowanie zakupu maszyny

Decydując się na zakup nowych maszyn należy rozpatrzeć szereg czynników, w tym również czynnik ekonomiczny. Odpowiednio przygotowana oferta pozwoli zarazem zaoszczędzić podczas nabywania maszyny, jak również w późniejszym czasie, np. podczas rozwiązań rolnictwa precyzyjnego.
Wiele aspektów technicznych, eksploatacyjnych, jakość oraz zasady gwarancji maszyn i kwestie finansowe mają istotny wpływ na wybór odpowiedniej maszyny. Jednak najczęstszym kryterium wyboru są niestety środki finansowe przeznaczone na zakup maszyny. Według portalu BankMaszyn.pl możliwości jest klika, aby zakupić daną maszynę.

Finansowanie fabryczne i leasing dla każdego

Kupno maszyn za gotówkę może być niekiedy trudne do zrealizowania z powodu braku odpowiedniego zapasu gotówki. Może również powstrzymać inne ważne inwestycje. Dlatego powinno się podjąć odpowiednią decyzję zakupując maszynę w finansowaniu fabrycznym.
Można też rozważyć zakup dzielony, czyli spłatę częściową w gotówce i druga część w kredycie fabrycznym. Przy możliwości rozłożenia płatności na ileś lat i niskim lub zerowym oprocentowaniu takie rozwiązanie może przynieść oczekiwany rezultat w postaci posiadania nowej maszyny. Takie rozwiązanie pozwala utrzymywać płynność finansową gospodarstwa/firmy jednocześnie użytkując nową maszynę. Zazwyczaj maszyny podnoszą precyzję w wykonywaniu pracy pracowników, ograniczając przy tym straty. Środki zaoszczędzone można wydać na inne potrzeby. Taka maszyna zarabia na siebie.

Innym rozsądnym rozwiązaniem jest również leasing maszyny, który również może przynieść dużo korzyści dla przyszłego jej posiadacza maszyny. Kupno maszyny dzięki leasingowi przyspieszy pracę, zmniejszy koszty pracy oraz dokona większej precyzji niż ludzka ręka. Jest to równie dobre podejście do zakupu maszyny, gdy nie posiadamy aktualnie dużej ilości gotówki. W takim systemie można również nabyć maszynę we własne posiadanie, nie martwiąc się o brak potrzebnej kwoty na zakup całej maszyny od razu.
Oba systemy są dedykowane dla osób, które chcą przyspieszyć pracę swoją lub swoich pracowników, zyskując przy tym na precyzji, szybkości wykonywania zadania, jak również na zwielokrotnieniu zysków. BankMaszyn.pl daje możliwości zakupu nowej jak i używanej maszyny, nie namawiając klienta na zobowiązanie. Klient ma możliwość dowolnego wyboru sposobu finansowania za maszynę, bez nacisku ze strony portalu BankMaszyn.pl , na którąś ze wspomnianych wersji finansowania maszyn lub płatność gotówką wedle ustaleń dwóch stron: kupującego-sprzedającego maszynę.

Źródło: http://www.bankmaszyn.pl

Najnowsze wiadomości
Polska jest największym eksporterem okien i drzwi w UE. A wyniki branży będą dalej rosnąć

Polska jest największym europejskim producentem okien i drzwi, a także numerem 1 pod względem wartości eksportu wśród krajów UE. W 2020 r., mimo szalejącej pandemii Covid-19, rodzima branża okazała się „koronaodporna”. Widać to szczególnie po wynikach eksportu – wynika z analizy publicznego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny. Według danych GUS, w 2020 r. wartość eksportu okien i drzwi wyni

Data: 2021-04-02

Robotyzacja w drukarni. Kto może skorzystać z pomocy mechanicznych pomocników?

Bezobsługowe drukowanie i wycinanie o dowolnej porze dnia i nocy – to główne zalety wdrożenia robotów przemysłowych w dziedzinie poligrafii. Jak przekonują eksperci, roboty oznaczają zwiększoną produktywność, znaczną redukcję kosztów produkcji oraz odciążenie pracowników. Kto może skorzystać z ich pomocy? Choć kojarzą się futurystycznie, roboty przemysłowe to wcale nie taki nowy wynalazek. Ich

Data: 2021-03-30

W lutym produkcja przemysłowa wyższa niż przed rokiem

Jak informuje Główny Urząd Statystyczny (GUS), w lutym br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 2,7% w porównaniu z lutym ubiegłego roku. Jak informuje GUS, w lutym 2020 zanotowano wzrost o 4,8% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, natomiast w porównaniu ze styczniem br. wzrosła o 4,3%. W okresie styczeń – luty br. produkcja sprzedana przemysłu była o 2,0% wyższa w p

Data: 2021-03-26