Cięcie wycinarką tarczową czy taśmową - którą wybrać?

Cięcie wycinarką tarczową czy taśmową - którą wybrać?
Cięcie wycinarką tarczową czy taśmową - którą wybrać?

Często mamy dylemat przed zakupem na jaki typ wycinarki się zdecydować. Zarówno przecinarki tarczowe, jak i taśmowe pozwalają na precyzyjną i szybką obróbkę elementów metalowych oraz dają duże możliwości automatyzacji procesu. Warto zapoznać się z pozytywami obu i wybrać odpowiednią.
Na początku należy zwrócić szczególną uwagę na wielkość pola roboczego. W przecinarkach taśmowych maksymalnie do wysokości podniesienia taśmy. Jeśli dochodzi o cięcia pakietów to mają możliwości nawet 1500x1500mm przekroju. Natomiast Przecinarki tarczowe mogę służyć do mniejszych elementów do np. 100mm. Praca z przecinarkami tarczowymi jest szybka i bardziej komfortowa.
Czas cyklu cięcia stalowego wałka φ50mm na przecinarce tarczowej może wynieść 15 s. Piły taśmowe mogą ciąć parę rzeczy na raz, ale wymaga to wcześniejszego przygotowania pakietu.
Przecinarki tarczowe są bardziej sztywne i zapewnia to większą precyzje cięcia niżeli w przypadku przecinarkach taśmowych. Pozwala to uniknąć gratowania.
Za wycinarką taśmową przemawia niższa cena, jednak wycinarka tarczowa ma opcje wielokrotnego ostrzenia. Należy dobrać odpowiednią przecinarkę, uwzględniając wszystkie swoje potrzeby, aby okazała się być dobrym wyborem. Zakupu przecinarek można dokonać na giełdzie maszyn i urządzeń bankmaszyn.pl.

Źródło: http://www.bankmaszyn.pl

Najnowsze wiadomości
Polska jest największym eksporterem okien i drzwi w UE. A wyniki branży będą dalej rosnąć

Polska jest największym europejskim producentem okien i drzwi, a także numerem 1 pod względem wartości eksportu wśród krajów UE. W 2020 r., mimo szalejącej pandemii Covid-19, rodzima branża okazała się „koronaodporna”. Widać to szczególnie po wynikach eksportu – wynika z analizy publicznego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny. Według danych GUS, w 2020 r. wartość eksportu okien i drzwi wyni

Data: 2021-04-02

Robotyzacja w drukarni. Kto może skorzystać z pomocy mechanicznych pomocników?

Bezobsługowe drukowanie i wycinanie o dowolnej porze dnia i nocy – to główne zalety wdrożenia robotów przemysłowych w dziedzinie poligrafii. Jak przekonują eksperci, roboty oznaczają zwiększoną produktywność, znaczną redukcję kosztów produkcji oraz odciążenie pracowników. Kto może skorzystać z ich pomocy? Choć kojarzą się futurystycznie, roboty przemysłowe to wcale nie taki nowy wynalazek. Ich

Data: 2021-03-30

W lutym produkcja przemysłowa wyższa niż przed rokiem

Jak informuje Główny Urząd Statystyczny (GUS), w lutym br. produkcja sprzedana przemysłu była wyższa o 2,7% w porównaniu z lutym ubiegłego roku. Jak informuje GUS, w lutym 2020 zanotowano wzrost o 4,8% w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego, natomiast w porównaniu ze styczniem br. wzrosła o 4,3%. W okresie styczeń – luty br. produkcja sprzedana przemysłu była o 2,0% wyższa w p

Data: 2021-03-26